Podnikatelům, kteří sázejí na inovace, nabízí festival několik lahůdek

31. 8. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Pro podnikatele, kteří chtějí modernizovat svoji firmu a inspirovat se technologickými novinkami ze světa smart byznysu, je určen i třetí ročník známého Smart Business Festivalu. Největším lákadlem pražské akce bude letos na podzim návštěva jednoho z největších expertů na inovace a robotiku, amerického futuristy Martina Forda.

Festival proběhne v české metropoli od 24. do 25. října 2017.

Zmíněný americký expert se zaměřuje na dopady umělé inteligence a robotiky na společnost a ekonomiku. Ford je autorem dvou knih, které se zabývají efektem automatizace a jejího potenciálu pro strukturální nezaměstnanost a dramaticky se zvyšující sociální nerovnosti.

Knihy Světla na konci tunelu: Automatizace, zrychlování technologií a ekonomika budoucnosti (2009) a Vzestup robotů: Technologie a hrozba budoucnosti bez práce (2015) sbírají pretižní ocenění. Druhé dílo získalo v roce 2015 například cenu Financial Times and McKinsey Business Book of the Year Award.

Akce se stejně jako v minulých letech koná v rámci týdne European SME Week 2017 pod záštitou Evropské komise a českých ministrů školství a průmyslu a obchodu Stanislava Štěcha respektive Jiřího Havlíčka. Pořadatelé ze sdružení CzechInno zvolili za místo konání hotel Step v pražských Vysočanech.

Nová etapa komunikace o Průmyslu 4.0

Martin Ford je také zakladatelem známé softwarové společnosti Genesis Systems se sídlem v Silicon Valley.

„Pozváním Martina Forda chceme nastolit v Česku kvalifikovanou diskuzi o sociálních a ekonomických dopadech pokročilé digitalizace průmyslu v ČR a současně dát účastníkům Festivalu možnost setkat se a konfrontovat své názory a zkušenosti s jednou z největších celosvětových kapacit v oboru analýzy a projekce dopadů čtvrté průmyslové revoluce na podnikání i životy nás všech,“ uvedl předseda řídicího výboru sdružení CzechInno David Kratochvíl.

„Smart Business Festivalem 2017 uzavíráme první základní etapu komunikace o tzv. Průmyslu 4.0 v ČR. V předchozích dvou letech jsme řešili zejména rozvoj technologií a vysvětlovali pojmy a vzájemné souvislosti. Nyní zahajujeme etapu druhou, sofistikovanější a nepochybně delší, kdy bychom rádi s českými podnikateli, ale i s širokou veřejností, komunikovali právě o dopadech působení těchto technologií na podnikání i celou českou společnost,“ uzavírá Kratochvíl.

Myšlenky a názory Martina Forda považují pořadatelé festivalu za ideální základ budoucí diskuze. „Je nám ctí, že právě sdružení CzechInno může být strůjcem takové debaty a srdečně zveme všechny zájemce o výměnu názorů na toto téma k návštěvě Smart Business Festivalu 2017,“  dodává ještě Kratochvíl.

Součástí Smart Business Festivalu 2017 budou i přednášky a diskuze k šesti tradičním programovým blokům zaměřeným na materiální zdroje a technologie (blok Zdroje 4.0), na práci s lidskými zdroji (blok Lidé pro novou éru a nová éra lidem), nové marketingové a obchodní modely (blok Obchodní modely a marketing budoucnosti), tipy na chytré investice do budoucího rozvoje firem (blok Investice do budoucnosti), management (blok Futurologické poradenství) a eliminaci právních i bezpečnostních rizik (blok Právo a bezpečnost pro novou éru).

Konferenční program bude stejně jako v minulých letech doprovázen expozicemi firem a institucí nabízejících chytrá řešení pro podnikání. Průběžně aktualizovaný program stejně jako i další informace o Smart Business Festivalu 2017 jsou k dispozici na www.smartbusinessfestival.cz.

Redakčně upravená tisková zpráva CzechInno

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek