Podnikatelská mise do Ruské federace (Samara/Togliatti) – květen 2016

26. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Ve dnech 26. a 27. května 2016 se uskuteční podnikatelská mise do Ruské federace, Samarské oblasti. Mise se realizuje v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie MZV ČR. Realizátorem je Velvyslanectví ČR v Moskvě ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS. Mise se zúčastní zástupci českých firem působících především v oblastech strojírenství, energetiky, dopravních prostředků a návazných oborech.

Samarská oblast patří k ekonomicky a průmyslově nejvyspělejším oblastem Ruské federace. Podle ratingu Samarská oblast patří mezi tři nejvýznamnější oblasti Ruské federace z hlediska rozvoje státně-soukromého partnerství. V provozu městské dopravy v Samaře je stále cca 440 českých tramvají. Oblast je významným centrem automobilové výroby v Rusku. Hlavní město oblasti Samara je s 1,2 mil. obyvatel šestým největším městem v Rusku.

Modernizace průmyslové základny vyžaduje další investice a dodávky technologií, a to zejména v oblastech strojírenství, energetiky a dopravních systémů. Další impuls pro rozvoj infrastruktury je očekáván v souvislosti s konáním MS v kopané v roce 2018.

V Samarské oblasti již působí například společnost Moravské naftové doly, která zde vlastní terminál na překládku ropných produktů. V roce 2015 byl v Togliatti také otevřen společný česko-ruský podnik Lin-Anaj na výrobu rotačních a stacionárních řezných nástrojů. Nejperspektivnější se z hlediska možného uplatnění českých firem v Samarské oblasti je možnosti spolupráce ve strojírenských oborech, dodávkách dopravních prostředků, energetických zařízení, případně i zemědělské techniky.

V rámci podnikatelské mise se uskuteční jednání s vedoucími představiteli vlády oblasti a významných institucí. Kromě toho proběhnou podnikatelské semináře za účasti ruských firem, kde budou mít zástupci firem příležitost ke kontaktním jednáním.

ZÚ Moskva zve české firmy, které by měly o účast v podnikatelské misi zájem, aby svůj zájem o účast na misi potvrdily na e-mailovou adresu commerce_moscow@mzv.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Moskvě (Rusko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek