Podnikatelská mise náměstkyně ministra zemědělství ČR do Etiopie

10. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Podnikatelská mise náměstkyně ministra zemědělství ČR do Etiopie Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě realizovalo ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR ve dnech od 3. do 5. října 2016 projekt ekonomické diplomacie: Podnikatelská mise náměstkyně ministra zemědělství Jaroslavy Beneš Špalkové do Etiopie.

Podstatou projektu bylo uspořádání podnikatelského semináře, kterého se zúčastnilo 30 zástupců místní podnikatelské sféry i státních institucí. Hlavní bod projektu – podnikatelský seminář – se uskutečnil dne 4. 10. 2016 v hotelu Intercontinental Addis.

Ze strany českých podnikatelských subjektů se mise účastnily firmy Bauer Technics a.s., Aquatest a.s., BGM Export a.s., New Horizon a Essa. s.r.o., na etiopské straně se zúčastnilo cca 30 zástupců místní podnikatelské sféry i představitelů státních institucí včetně Ministerstva zemědělství a přírodních zdrojů a Zemědělské transformační agentury.

Během semináře byla ze strany ZÚ Addis představena ČR jako obchodní partner a ze strany MZe ČR pak byly konkretizovány potenciální možnosti spolupráce v oblasti zemědělství. Po prezentacích jednotlivých členů české podnikatelské mise následovala B2B jednání, která pokračovala jak během večerního společenského podniku, pořádaném velvyslancem, tak i následující den přímo v sídle partnerských firem a s představiteli Commercial Bank of Ethiopia.

Náměstkyně ministra zemědělství Beneš Špalková pak byla v rámci svého programu přijata etiopskou státní ministryní zemědělství a na Zemědělské transformační agentuře – státní instituci, kde již probíhá spolupráce s ČR při mapování podzemních vod a při aplikaci stabilizátoru hnojiv. Dále navštívila rozvojový projekt Social Empowerment of Urban Women, který byl jako součást rozvojové spolupráce ČR spolufinancovaný Českou rozvojovou agenturou a realizovaný v Addis Abebě organizací Člověk v tísni.

Projekt ekonomické diplomacie Podnikatelská mise náměstkyně ministra zemědělství byl realizován zastupitelským úřadem ČR v Addis Abeba ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR; jeho financování proběhlo z fondů MZV ČR a MZe ČR.

Podnikatelský seminář měl ze strany představitelů etiopského podnikatelského sektoru i státních institucí reprezentativní zastoupení. Projekt tak pro účastníky mise splnil svůj účel seznámit se na místě s etiopskou realitou a navázat nová obchodní spojení, stejně tak přispěl ke zviditelnění ČR ve vztahu k místním státním orgánům a institucím. V jednotlivých případech pak došlo i k rozpracování konkrétních obchodních případů.

Prezentace Aquatest

Prezentace Aquatest

Prezentace MZe

Prezentace MZe

Prezentace Bauer Technics

Prezentace Bauer Technics

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Addis Abebě (Etiopie). Autor: Petr Kvaček, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek