Podnikatelská mise SP ČR na návštěvě střední Asie

16. 3. 2016 | Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

motiv článku - Podnikatelská mise SP ČR na návštěvě střední Asie Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) zorganizoval podnikatelskou misi do Ázerbájdžánu, Kyrgyzstánu a Turkmenistánu. Třináctičlenná podnikatelská delegace od 13. března do 18. března 2016 doprovází předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka při jeho návštěvě Střední Asie. V čele podnikatelské mise je prezident SP ČR Jaroslav Hanák.

Mise se účastní firmy z oboru farmacie, logistiky, ale i cestovního ruchu. V Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu, proběhla v pondělí jednání českých firem s ázerbájdžánskými partnery a institucemi.

Po přeletu do Kyrgyzstánu se podnikatelská delegace zúčastnila Česko-kyrgyzstánského podnikatelského fóra, na kterém vystoupil prezident SP ČR Jaroslav Hanák i předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Prezident Hanák se s podnikatelskou delegací v Baku také setkal s prezidentem Azerbaijan Export & Investment Promotion Foundation (Azpromo) Rufatem Mammadovem.

„Máme zájem o zvýšení obchodní výměny mezi ČR a Kyrgyzstánem. ČR do Kyrgyzstánu tradičně vyváží průmyslové výrobky a zařízení, farmaceutické výrobky, naopak z Kyrgyzstánu dováží suroviny, drahé kovy a oděvy,“ uvedl při zahájení fóra prezident SP ČR Jaroslav Hanák.

„Možnosti společného byznysu nejsou ještě dostatečně využívány a mají velké rezervy. Přitom dalších oblastí, kde bychom si přáli intenzivnější spolupráci, je široké spektrum. Zmínil bych energetiku například malé vodní elektrárny, dopravní techniku, potravinářské technologie. Další možnosti existují i v turistice, v zemědělství, perspektivní je i bytová výstavba. Naše firmy jsou v nich úspěšné a konkurenceschopné, a mají dostatek zkušeností, odbornosti a know-how,“ hovořil před zástupci byznysu obou zemí prezident Hanák.

B2B jednání firem a účast na podnikatelském fóru je naplánována i v Turkmenistánu, do kterého se přesune podnikatelská delegace dne 16. března 2016.

„Turkmenistán je pro Českou republiku lákavým teritoriem, zejména pokud jde o ekonomickou spolupráci v oblasti modernizace energetiky, tedy výroby přenosu a distribuce elektrické energie, účasti na projektech zvyšování kapacity a modernizace těžby zemního plynu,“ zmínil potenciál Turkmenistánu pro ČR prezident Hanák.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek