Podnikatelská mise SP ČR provází premiéra do Rakouska – pro exportéry 23. nejatraktivnější trh

23. 6. 2016 | Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

motiv článku - Podnikatelská mise SP ČR provází premiéra do Rakouska – pro exportéry 23. nejatraktivnější trh Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) pokračuje ve svých snahách o podporu českých firem a jejich spolupráce se zahraničními partnery. Ve dnech 23. a 24. června 2016 proto pořádá další podnikatelskou misi, která doprovodí premiéra Bohuslava Sobotku při jeho návštěvě Rakouska.

„Vnímáme ji jako podtrhnutí dobrých politických, ale zejména nadstandardních obchodně ekonomických vztahů,“ řekl prezident SP ČR Jaroslav Hanák, který podnikatelskou misi vede.

Podle aktuálního průzkumu SP ČR je Rakousko nehledě na blízkost a navázané ekonomické vztahy na 23. příčce zájmu českých exportérů o informace o podnikání v této zemi. Před Rakouskem jako zajímavou exportní destinací je ze zemí EU pouze Německo, Británie, Polsko, Rumunsko, Bulharsko a Švédsko.

Mise, na jejímž programu bude i Česko-rakouské fórum za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, se účastní zástupci půldruhé desítky firem a společností působících v oborech jako přesné strojírenství, elektrotechnika a elektronika, výroba ocelových konstrukcí, v automobilovém průmyslu či slévárenství.

Význam ekonomického partnerství se sousedním Rakouskem je zřejmý – vždyť jde o třetího největšího investora v naší zemi. „Pro český byznys je důležitá intenzivní oboustranně prospěšná spolupráce, a to zejména v oblasti vývoje, výzkumu a inovací i v oblasti kybernetické revoluce nazývané Průmysl 4.0,“ konstatoval Jaroslav Hanák. V zájmu obou zemí je rozvoj spolupráce v oborech s vysokou přidanou hodnotou, proto v delegaci nechybí reprezentanti Asociace nanotechnologického průmyslu ČR zastupující vysoce úspěšné a perspektivní odvětví.

Jaroslav Hanák připomněl, že české firmy jsou konkurenceschopné a mají dostatek zkušeností, odbornosti i know-how. „Věřím, že nehledě na blízkost našich zemí, silné propojení ekonomik a podnikatelských vazeb i tato mise může přinést pozitivní efekt osobních setkání členů mise s rakouskými protějšky,“ dodal.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek