Podnikatelská mise v sektoru těžařské a dobývací techniky do Kazachstánu a Kyrgyzstánu

25. 5. 2016

  • Země: Kyrgyzstán, Kazachstán
  • Datum zveřejnění: 25.05.2016

Ve dnech 16. – 20. 5. 2016 se uskutečnila mise českých firem ze sektoru těžařské a dobývací techniky do Kazachstánu a Kyrgyzstánu, organizovaná zahraniční kanceláří CzechTrade Almaty ve spolupráci se ZÚ Astana. Této mise se zúčastnilo celkem 5 českých firem, které průběh a výsledky akce hodnotily pozitivně.
  

ilustrační obrázekVe dnech 16. – 20. 5. 2016 se uskutečnila Mise těžařské a dobývací techniky do Kazachstánu a Kyrgyzstánu. Této mise se zúčastnilo celkem 5 českých firem – výrobců zařízení pro těžbu a dobývání nerostů – FERRIT, s.r.o., ALTA, a.s., Řetězárna, a.s., INCO Engineering, s.r.o. a Austin Detonator, s.r.o.

Akci organizovala zahraniční kancelář CzechTrade v Almaty ve spolupráci se ZÚ Astana.

Během mise byly v Kazachstánu navštíveny společnosti ArcelorMittal (Karaganda), BogatyrKomyr a Maikuben Vest (Ekibastuz), KAZ Minerals a Kazcink (Almaty) a Kazfosfat (Taraz). Na závěr mise bylo také navštíveno hlavní město Kyrgyzstánu Biškek k jednání se zástupci firmy Kumtor Gold, která tvoří až 34 % HDP Kyrgyzstánu. Partnery pro jednání s českými firmami se podařilo zorganizovat vždy na úrovni vrcholného managementu, což zúčastněné firmy na závěr akce velmi ocenily.

Příkladem úspěšného jednání je setkání s vedením kazachstánského ArcelorMittal dne 16. 5. 2016 v městě Karagandy. ArcelorMittal provozuje ve městě Karagandy podzemní těžbu uhlí pro potřebu své nedaleké ocelárny v městě Temirtau). V dolech již v současnosti úspěšně pracují některá zařízení z České republiky. Také z tohoto důvodu je pravděpodobné další rozšíření spolupráce v budoucích letech.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře v Almaty.

Tisknout Vaše hodnocení: