Podnikatelské fórum a propagace českých výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků v Itálii

21. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Velvyslanectví ČR v Římě společně s kanceláří CzechTrade v Miláně a Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků ČR (AVDZP) uspořádaly dne 20. dubna 2016 v prostorách Velvyslanectví ČR v Římě podnikatelské fórum v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie, jehož hlavním cílem bylo podpořit české firmy vyrábějící a dodávající zdravotnické prostředky či poskytující služby v oboru zdravotnictví na italském trhu.

V rámci semináře se italskému publiku představili zástupci celkem sedmi významných českých firem z tohoto odvětví (Aries, Block, EGO Zlín, Linet, MediaTrade, Medin, MZ Liberec a Prospon), kteří prezentovali výrobky a služby téměř třem desítkám italských obchodních zástupců, distributorů a firem působících ve stejném sektoru v Itálii.

Podnikatelský seminář zahájila velvyslankyně ČR v Itálii paní H. Hubáčková a účastníky pozdravila též vedoucí kanceláře CzechTrade Miláno I. Třosková. Italský zdravotnický sektor představil S. Carnazza, zástupce firmy Copag zajišťující zdravotnické prostředky pro přibližně 800 italských zdravotnických zařízení, který vystoupil za Italskou asociaci soukromých zdravotnických zařízení. Český sektor zdravotnických prostředků a jeho dlouholetou tradici představil Ing. P. Kostka, místopředseda AVDZP.

Těžiště semináře proto spočívalo v prezentaci českých firem a především v B2B setkáních českých zástupců s přítomnými italskými zástupci, kterých proběhly desítky. Seminář moderoval DEK ZÚ Řím J. Jílek.

V předvečer podnikatelského semináře uspořádalo Velvyslanectví ČR v Římě pro zástupce českých firem ve svých prostorách společenské setkání, na kterém vystoupila velvyslankyně H. Hubáčková a představili se pracovníci ekonomického úseku velvyslanectví a ředitelka kanceláře CzechTrade v Milánu.

Ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Římě spolupracoval při organizaci podnikatelského fóra se specializovanou agenturou, prostřednictvím níž získal kontakty na aktivní obchodní zástupce, zprostředkovatele a distributory na italském trhu. Současně kromě svých kontaktů využil i spolupráce s Italskou asociací soukromých zdravotnických prostředků (AIOP), díky níž zajisti na semináři řadu významných firem a distributorů – členů zmíněné asociace (AIOP spravuje v Itálii více než 500 zdravotnických zařízení s kapacitou lůžek srovnatelnou s celkovým počtem lůžek v celé ČR).

Velvyslanectví v Římě zajistilo též překlad profilů zúčastněných firem do italštiny, jejichž zaslání italským partnerům umožnilo dopředu indikovat zájem o B2B setkání s českými protějšky. Ve spolupráci s CzechTrade též Velvyslanectví v Římě zajistilo pro italské partnery katalog zúčastněných firem v italštině.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Římě (Itálie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek