Podpis Dohody o hospodářské spolupráci s ministrem průmyslu, obchodu a zásobování Jordánska

1. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Dne 25. dubna 2017 přijal ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček ministra průmyslu, obchodu a zásobování Jordánska Yaruba Qudaha. Ministři společně podepsali Dohodu o hospodářské spolupráci mezi vládou České republiky a vládou Jordánského hášimovského království.

Foto ze setkáníDohoda má za cíl podporovat a rozvíjet hospodářskou spolupráci v oblastech oboustranného zájmu. Oba ministři se vyslovili na dalším rozvoji vzájemné spolupráce mezi Českou republikou a Jordánskem zejména v oblasti energetiky a dopravních prostředků (automobilovém průmyslu, infrastruktuře).

Potenciál také existuje v oblasti strojírenství, životního prostředí (včetně vodohospodářství), informačních a komunikačních technologií jakož i ve farmaceutickém průmyslu, zemědělství, potravinářství, stavebnictví, obranném průmyslu a dalších oblastech.

Obě strany se shodly na přínosu Dohody, která podnítí obchodní dimenzi vztahů. Dohoda zřizuje Smíšenou komisi, jež bude implementačním orgánem Dohody; zaměří se na rozvoj obchodní spolupráce, konzultaci otázek hospodářských vztahů, identifikaci projektů a akce na podporu obchodu, jako jsou setkání podnikatelů, obchodní a oborové mise i účast na veletrzích a výstavách.

V posledních třech letech Česká republika a Jordánsko zaznamenaly úspěšný vývoj ve vzájemných vztazích zahrnující mimo návštěv na vysoké úrovni oblast hospodářství a obchodu, který od minulého roku zaznamenal významný pokrok. Obchodní výměna dosáhla v roce 2016 druhé nejvyšší hodnoty od roku 1993 a to 58 milionů USD, zaznamenala zvýšení o více než 60 % oproti roku 2015.

Ministr Havlíček s ministrem Qudahem také zahájili business fórum organizované Hospodářskou komorou ČR, kterého se zúčastnila doprovodná mise zástupců podnikatelské sféry Jordánska a na čtyři desítky českých podnikatelů.

Ministr Qudah během své návštěvy v České republice společně se svojí delegací navštívili start up centrum v Praze a Aero Vodochody Aerospace a.s.

Fotografie poskytnuta MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek