Podpis programového dokumentu spolupráce FAO a Libanonu

24. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Podpis programového dokumentu spolupráce FAO a Libanonu Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) a Ministerstvo zemědělství Libanonu podepsaly v Bejrútu programový dokument spolupráce FAO s Libanonem pro léta 2016–2019 „FAO – Lebanon Country Programming Framework“.

Programový dokument má posílit kooperaci a koordinaci mezi FAO a libanonskou vládou, zaměřenou především na rozvoj zemědělského sektoru, bezpečnosti potravin a lesnictví. Dokument byl podepsán pod patronací premiéra Salama dne 16. května 2016 za přítomnosti ministra zemědělství Chehayeba, představitele UNDP v Libanonu P. Lazzariniho, představitele FAO v Libanonu M. Saadeho, dalších politických osobností, představitelů donorských organizací, zástupců velvyslanectví a občanských společností.

V úvodním vystoupení M. Lazzarini podtrhl, že rámcový dokument představuje znovupotvrzení těsného rozvojového partnerství mezi FAO, potažmo OSN, a libanonskou vládou. Dokazuje snahu o uspokojení rostoucích potřeb Libanonců a podporu vlády v jejím úsilí o dosažení udržitelného ekonomického, sociálního a environmentálního rozvoje.

Představitel FAO v Libanonu M. Saade vyjádřil důležitost dokumentu připraveného FAO. Dokument podle jeho slov definuje rozvojové priority při spolupráci mezi FAO a libanonskou vládou v oblasti zemědělství, bezpečnosti potravin a přírodních zdrojů.

Ministr zemědělství Chehayeb uvedl, že jak FAO, tak libanonská vláda budou na základě programu hledat v rámci partnerství mezi veřejným a soukromých sektorem a ve spolupráci s občanskými společnosti nová inovativní řešení v zájmu dosažení cílů posunujících Libanon k udržitelnému rozvoji, zejména pak vymýcení hladu.

Očekává se, že „FAO – Lebanon Country Programming Framework“ přispěje k posílení dvou hlavních priorit libanonské vlády. Tou první je rozšíření ekonomických příležitostí v chudých oblastech a mezi nejohroženějšími komunitami. Druhou oblastí je zlepšení výkonnosti a efektivnosti zemědělského sektoru a tím přispění k ekonomickému, sociálnímu a environmentálnímu rozvoji venkova.

Rozvojové projekty FAO v Libanonu do značné míry navazují na humanitární operaci WFP na pomoc syrským uprchlíkům, pobývajícím na libanonském území. Programový dokument mohou využít i české subjekty při realizace projektů FAO v Libanonu a v dalších zemích regionu.

Plné znění programového dokumentu lze nalézt na webových stránkách FAO.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bejrútu (Libanon).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek