Podpora prodeje českého chmele do USA

18. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Podpora prodeje českého chmele do USA Velice úspěšně se 12. dubna 2017 na Velvyslanectví ČR ve Washingtonu prezentovaly české firmy, prodávající jedinečný Žatecký chmel do Spojených států. Setkání s chmelovými a pivními experty uspořádala česká ambasáda v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV, která tak podpořila účast českých firem na Craft Brewery Conference ve Washingtonu ve dnech od 10. do 13. dubna 2017.

Večer, který uváděl obchodní rada ve Washingtonu Tomáš Hart, spočíval v prezentacích českých chmelařských odborníků a zástupce amerického pivovaru, který vaří světlý ležák z českého Žateckého chmele: Zdeněk Rosa, předseda představenstva Bohemia Hop, Josef Patzak, ředitel Chmelařského institutu a Jonathan Reeves, sládek pivovaru Port City Brewery ze státu Virginia. Následovalo pohoštění z české kuchyně, připravené kuchařem ZÚ Zdeňkem Peckou a doplněné o ochutnávku Plzeňského Prazdroje a ležáku Pils, při jejichž výrobě se používá stejný druh českého chmele.

Prodeje českého chmele do Spojených států rostou, což souvisí s pokračujícím růstem počtu malých, tzv. řemeslných pivovarů, kterých je dnes v USA již přes pět tisíc. Českého sladu by se do USA prodalo ještě více, kdyby byl k dispozici v takovém množství, které poptávají americké pivovary. Příležitosti lákají i další české firmy, které se začínají účastnit veletrhu CBC a prodávat americkým klientům: Sekado – dodavatel sladů a chmele, Arix – prodejce chmele, Denwel a Pacovské strojírny – dodavatelé technologií pro výrobu piva v malých pivovarech.

Akce se zúčastnilo více než 110 lidí, z nichž nejdůležitější část představovali obchodní partneři českých firem, hlavně provozovatelé malých pivovarů. Jedna z největších světových pivních skupin dokonce na akci vyslala svoje dva sládky, kteří po akci na místě ještě více než jednu hodinu zkoušeli a analyzovali vystavené vzorky s tím, že budou velice vážně uvažovat o zahájení nákupů českého chmele pro svoje piva.

S akcí projevili spokojenost všichni čeští vystupujíci i hosté z amerických pivovarů. „Již třikrát Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo zemědělství podpořily účast českých chmelařů na CBC. Letošní konání ve Washingtonu nám umožnilo naplno využít kontakty a zázemí naší ambasády, takže jsme se letos zaměřili hlavně na kultivací stávajících a hledání nových obchodních kontaktů,“ zhodnotil akci obchodní rada ve Washingtonu Tomáš Hart.

1

2

chmel a vlajka

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Hart, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek