Poklady českého středohoří – firmy Granát a vinařství Johann W. – se ukázaly v Berlíně

8. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Poklady českého středohoří – firmy Granát a vinařství Johann W. – se ukázaly v Berlíně Tradiční a největší producent originálních šperků s českými granáty, Granát - družstvo umělecké výroby Turnov, uspořádal spolu s vinařstvím Johann W. dne 7. září 2017 v prostorách českého velvyslanectví v Berlíně prezentační akci s názvem „Poklady českého středohoří“.

Prezentačního odpoledne spojeného s degustací vína z Třebívlic se zúčastnili zástupci diplomatického sboru, ministerstev, cestovních kanceláří, novináři, ale i čeští krajané. Hosty přivítal velvyslanec Tomáš J. Podivínský. Necelá stovka návštěvníků shlédla ukázky profesionální práce zlatníka, který z červených malých drahokamů sestavoval šperky přímo na místě, i třebívlického someliéra. Prezentace firmy Granát navázala na loňskou prezentaci v rámci oslav dne 28. října, kde byla firma součástí prezentace Libereckého kraje.

České středohoří se ukázalo jako region, který německé publikum oslovuje pro svou výhodnou polohu a díky společné česko- německé historii. Úspěšná prezentace podpořila i cestovní ruch a zájem německých turistů o region Severních Čech, ale i zájem pacientů a jednotlivců o české lázně v Ústeckém a Karlovarském kraji. Německá klientela patří dlouhodobě k hlavní skupině turistů a návštěvníků českých lázní, přičemž růst v posledních letech ukazuje další potenciál této skupiny.

Velvyslanectví České republiky se s oběma firmami dohodlo na další spolupráci a podpoře na německém trhu, zejména v příhraničních regionech, Sasku a Bavorsku.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo). Autor: Tomáš Ehler, Tereza Petráňová, obchodně - ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek