Polská společnost LOT zařazuje jako první aerolinky v Evropě do své letky Boeing 787 Dreamliner

8. 11. 2012

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 05.11.2012
  • Zdroj: Velvyslanectví Polské republiky v Praze

Češi se v prosinci proletí nejmodernějším letadlem na světě - první komerční let Boeingu 787 Dreamliner se uskuteční 14. prosince z Varšavy do Prahy s polskými aerolinkami LOT.

  • Délka letounu je v závislosti na typu od 57 do 65 metrů. Má rozpětí křídel od 52 do 63 metrů a pobere až 290 cestujících. Maximální rychlost je 945 kilometrů v hodině. V konstrukci je místo tradičního hliníku použito ve velké míře uhlíkových vláken.

"Prahu jsme pro první let zvolili proto, že v České republice je v přepočtu na počet obyvatel snad nejvíce fanoušků letectví v Evropě, a ti se s Dreamlinerem rádi seznámí," vysvětluje Jolanta Grala-Bednarčík, generální ředitelka LOTu pro Česko a Slovensko. Dalším faktorem pak podle něj je, že česká klientela hodně využívá polskou společnost pro lety do zámoří. A právě tam se s nasazením Dreamlineru počítá nejvíce, létat mají do Chicaga, Toronta, New Yorku a Pekingu. V Evropě kromě Prahy stroj v polských barvách navštíví ještě Vídeň, Budapešť, Londýn nebo Mnichov.

Podle Jolanty Grala-Bednarčík je o první komerční let evropského Dreamlineru obrovský zájem. Celkem společnost objednala osm strojů a v Evropě jde o první firmu, která stroje nasadí. Letový řád pro Dreamliner z Prahy do Varšavy i nazpět naleznete na stránkách www.lot.com.

Zdroj: Portál oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví Polské Republiky v Praze, www.metro.cz.

Zpracoval kolektiv pracovníků obchodní mise MPO ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: