Polské firmy chtějí zaměstnávat

19. 7. 2013

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 17.07.2013
  • Zdroj: Velvyslanectví Polské republiky v Praze

Průzkumy dynamiky zaměstnanosti, které provedla personální agentura Antal International, ukazují zvýšení počtu zaměstnavatelů deklarujících plánovaný nábor ve středním a vyšším vedení podniků. Nábor odborníků je podle zaměstnávajících signálem blížícího se ekonomického oživení. Růst firem, které plánují zvýšení počtu zaměstnanců, byl zaznamenán především v automobilovém průmyslu.

Nejnovější průzkum Antal Global Snapshot ukazuje, že počet zaměstnavatelů z průmyslového sektoru, kteří plánují nábor pracovníků do středního a vyššího vedení společností vzrostl o 4 % oproti údajům z předchozího průzkumu. V automobilovém průmyslu tento růst činil 14 p.b. Průzkum naznačuje, že nejbližší měsíce budou obdobím zvýšeného náboru do středního a vyššího vedení ve většině odvětví.

Jednou z příčin zvyšující se poptávky po odbornících je stále dynamický rozvoj center výzkumu a vývoje v Polsku. Atraktivní pracovní nabídky v těchto organizacích jsou nabízeny mj. konstruktérům a programátorům. Růst náboru zaměstnanců byl zaznamenán také v letectví. Podle odborníků růst poptávky po zaměstnancích je spojen s přílivem novým zakázek a investic.

Růst poptávky po zkušených pracovnících středního a vyššího managementu ve výrobních firmách byl zaznamenán v elektrickém, elektrotechnickém, papírenském, polygrafickém, FMCG odvětví (rychloobrátkové zboží) a v potravinářství, což souvisí s velkým počtem investic v těchto sektorech.

Průzkumu společnosti Antal International se zůčastnilo 9923 firem z 52 zemí Evropy, Asie, Afriky, severní a jižní Ameriky. Polská edice průzkumu byla provedena mezi 1690 zaměstnavateli v květnu letošního roku.

Zdroj: Portál oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví Polské Republiky v Praze, www.wnp.pl
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: