Polsko obhájilo svou pozici ve studii věnované konkurenceschopnosti

17. 10. 2012

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 15.10.2012
  • Zdroj: Velvyslanectví Polské republiky v Praze

Polsko v hodnocení konkurenceschopnosti zemí (Zpráva o globální konkurenceschopnosti 2011-2012), které sestavuje Světové ekonomické fórum (WEF) ve spolupráci s Polskou národní bankou obhájilo opět 41. pozici.

V komentáři ke zprávě je uvedeno, že Polsko vykazuje poměrně dobré výsledky z hlediska všech 12 aspektů konkurenceschopnosti. Mezi nejsilnější stránky Polska patří velký trh (19. místo) a vysoké standardy ve vzdělání. Zpráva zmiňuje také dobře vyvinutý finanční sektor (37. místo) a rostoucí důvěru v bankovní sektor (letošní zlepšení až na 14. místo).

Autoři zprávy informovali, že lepší umístění Polska v hodnocení bude do budoucna vyžadovat mj. modernizaci dopravní infrastruktury.

1. místo ve zprávě o globální konkurenceschopnosti si udrželo Švýcarsko a 2. Singapur.  Na 3. pozici se umístilo Finsko.

Světové ekonomické fórum (World Economic Forum) je švýcarskou neziskovou nadací pořádající konferenci v Davosu, které se každým rokem účastní významní představitelé světového obchodu a politiky.

Zdroj: Portál oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví Polské Republiky v Praze a www.wnp.pl.

Zpracovala kancelář zahranční sítě MPO ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: