Polsko v čele hodnocení potravin Food Security Index

13. 8. 2013

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 13.08.2013
  • Zdroj: Velvyslanectví Polské republiky v Praze

Spotřebitelská nálada v Polsku v červenci 2013 optimističtějšíPolsko zaujalo 27. místo ze 105 zemí v letošním hodnocení Food Security Index sledujícím dostupnost kvalitních potravin. V celkovém hodnocení Polsko získalo 69,9 b. ze 100 b. a umístilo se před svými východními sousedy. Světový průměr činil 53,5 b.

Polsko je považováno za zemi s nejlepší dostupností kvalitních potravin ve východní Evropě za Českou republikou (23. místo) a před Slovenskem (37. místo) a ostatními zeměmi regionu. Průzkum se zaměřuje především na 3 tematické kategorie: cenovou dostupnost, přístupnost a také kvalitu a bezpečnost.  Z pohledu kvality a bezpečnosti je Polsko (27. místo) na stejné úrovni jako Česká republika (26. místo).

Cílem průzkumu je prezentovat potravinovou situaci ve světě a ukázat, které země mají přístup ke kvalitním zemědělským výrobkům.

Mezi lídry letošní edice hodnocení patřily Spojené státy, Norsko a Francie. Naproti tomu na konci žebříčku srovnávaných zemí se umístily Madagaskar, Rwanda a Sierra Leone.

Zdroj: Velvyslanectví PR v Praze na základě www.foodsecurityindex.eiu.com

Zpracoval kolektiv zahraničního zastoupení MPO ve Varšavě.

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: