Poradna: Úvěr vede nad leasingem

19. 10. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Jaké jsou dnes nejzajímavější formy financování nových osobních či užitkových vozů pro podnikatele? Martin P., Olomouc

Podnikatelé i soukromé osoby mají v současné době na výběr z několika možností. Z našeho pohledu jsou teď přitom nejvíce žádané úvěry, kterým zákazníci už delší dobu dávají přednost před leasingem. Z úvěrů pak jsou obecně nejoblíbenější především ty s nízkými úrokovými sazbami. U nás je třeba nejžádanějším produktem vůbec tzv. úvěr 2,99 %, kde číslo samozřejmě vyjadřuje úrokovou sazbu. Ten přitom lze využít při koupi téměř všech modelů Ford, ať už osobních či užitkových, včetně luxusních značky Vignale.

Z leasingových produktů se podnikatelé (a v poslední době stále více i soukromí zákazníci) čím dál tím více přiklánějí k tzv. operativnímu leasingu, jehož velkou výhodou je možnost nulové akontace a také velmi nízkých měsíčních splátek. To je ideální forma financování pro podnikatele i soukromníky, kteří nemají potřebu vůz vlastnit a kteří se po skončení leasingové smlouvy prostě jen rozhodnou, zda mají zájem vůz odkoupit, nebo zda uzavřou podobnou leasingovou smlouvu na zcela nový vůz. My nabízíme dva typy těchto produktů. Pro podnikatele, kteří sledují především nízkou splátku, je zajímavá základní varianta operativního leasingu zahrnující komplexní pojištění, silniční daň i poplatek za rádio. Pokud však chce zákazník přenechat většinu starostí o provoz vozu leasingové společnosti, řeší financování vozu variantou full-service leasingu, při které splátka zahrnuje i servisní náklady, asistenční služby, veškeré poplatky a daně či třeba v případě potřeby i náhradní vůz apod.

Uzavření smlouvy na financování nového vozu by však vždy – a to platí jak pro podnikatele, tak i pro zákazníky ze soukromé sféry – měla předcházet důkladná rozvaha. Zákazník by vždy měl zvážit, jak velkou splátku je ochoten a schopen měsíčně za vůz hradit, a zvolit si i optimální výši zálohy. Měl by také mít jasno v tom, zda je pro něj důležité vůz vlastnit, či zda preferuje spíše nájem. V našem případě mu v tom ochotně pomůže každý autorizovaný prodejce, který mu doporučí ten nejvýhodnější balíček služeb zahrnující nejen financování vozu, ale i pojištění nebo i další servisní a jiné služby.

Převzato z časopisu Profit. Autor článku: Vladan Rojíček, generální ředitel, Ford Credit.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek