Potravinářské firmy uspěly na veletrhu v Japonsku

14. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Potravinářské firmy uspěly na veletrhu v Japonsku Česká účast na nejvýznamnějším potravinářském veletrhu v Asii započala jako projekt ekonomické diplomacie ve spolupráci s ministerstvem zemědělství. V roce 2017 se zde české firmy prezentují již po čtvrté.

FOODEX Japan 2017 byl rozdělen na japonskou a světovou výstavní část. Dominantním regionem světové části byla z pochopitelných důvodů Asie, nicméně Evropa patřila, i díky expozicím z 29 různých evropských zemí, k těm nejvíce viditelným. Tohoto veletrhu se formou národní expozice organizované Ministerstvem zemědělství ČR za aktivní podpory Velvyslanectví ČR v Tokiu zúčastnilo 11 českých potravinářských firem. České vystavovatele přijel v průběhu veletrhu na český stánek navštívit a podpořit také velvyslanec ČR v Japonsku Tomáš Dub.

Konkrétním výsledkem účasti na veletrhu je pak každoročně navázání několika produktivních partnerství českých potravinářských firem s místními dovozci a distributory.

Japonský potravinářský trh má i přes svoji zdánlivou nasycenost i do budoucna velký potenciál. Japonsko patří k největším světovým dovozcům potravin, neboť jeho potravinová soběstačnost dosahuje pouhých 39 %. Tento sice relativně vzdálený, ale velmi bohatý trh tak skýtá řadu exportních příležitostí pro české potravinářské výrobce, kteří se nebojí klást důraz na kvalitu, průběžnou inovaci a bezpečnost potravin a také na dlouhodobou a stabilní spolupráci s důvěryhodným a bonitním partnerem.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko). Autor: Stanislav Beneš.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek