Pozvánka k účasti na projektu „Představení českých vinařů v Nizozemsku“

13. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Pozvánka k účasti na projektu „Představení českých vinařů v Nizozemsku“ Velvyslanectví ČR v Haagu s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí organizuje projekt ekonomické diplomacie „Představení českých vinařů v Nizozemsku“ s hlavní akcí (degustační VIP oběd, „Masterclass“ s Frankem Smuldersem, Master of Wine a ochutnávka vín pro odbornou veřejnost) dne 6. 6. 2017 na rezidenci velvyslankyně J. Reinišové v Haagu.

Velvyslanectví nabízí exkluzivní prostor a kontakty pro 10 českých vinařství, která se mohou v rámci projektu představit náročnému nizozemskému trhu. Projekt je organizován ve spolupráci s agenturami CzechTourism a CzechTrade.

Velvyslanectví České republiky v Haagu vyzývá všechna moravská a česká vinařství, která by měla o účast na tomto projektu zájem, o jeho vyjádření nejpozději do 31. 3. 2017 na e-mailovou adresu commerce_hague@mzv.cz.

Proč by se měla vinařství zúčastnit?

  • Klíčovou osobou a hlavním dodavatelem většiny služeb, společně a v koordinaci se ZÚ Haag, bude paní Janna Rijpma-Meppelink, zakladatelka unikátního konceptu NOMOH, sommeliérka, spisovatelka a novinářka píšící o víně, konzultantka & konferenciérka, členka F.I.J.E.V., která je českého původu.
  • Součástí projektu bude také „Masterclass“ s Frankem Smuldersem, jedním ze dvou nizozemských držitelů titulu „Master of Wine“.
  • Cílem projektu je zvýšení prodeje českých vín v Nizozemsku min. o 1 mil. Kč, resp. na cca 10 mil. Kč ročně.
  • Nizozemský trh s vínem je sice velmi náročný a většinou s vysokým tlakem na ceny vín, ale může zároveň sloužit jako brána do světa nebo aspoň do ostatních zemí Beneluxu.
  • Nizozemský trh nabízí růst zejména prostřednictvím vinařských eshopů a v prodeji organických vín a bio vín.

Důkazem, že je možné na nizozemském trhu uspět, může být zvyšující se prodej šumivých vín značky BOHEMIA SEKT.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Roman Holý, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek