Pozvánka k účasti na workshopech českých firem s CONECT International v regionech Tuniska

15. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Pozvánka k účasti na workshopech českých firem s CONECT International v regionech Tuniska V Tunisku slibně pokračuje konsolidace země, rok 2016 byl zde pro zahraniční obchod ČR příznivý, nárůst českého exportu o 41 % oproti srovnatelnému období roku 2015. V roce 2016 se v Tunisku uskutečnila Mezinárodní investiční konference TUNISIA 2020, která zmobilizovala celou zemi a pozitivně ovlivnila i odhady růstu ekonomiky země v nadcházejícím období.

V říjnu 2016 byla založena Česko-tuniská rada obchodní spolupráce a nyní se zahajuje akvizice účastníků projektu ekonomické diplomacie (PROPED) do jižních regionů Tuniska s přesahem do sousední Libye.

Projekt ekonomické diplomacie Workshopy firem Regionální hospodářské komory Brno s CONECTEM International (tuniská asociace malých a středních podniků) se zaměřuje na kovozpracovatelský průmysl, vodohospodářství, odpadní průmysl, zemědělskou mechanizaci ale i další. Jeho cílem je navázat na „Den spolupráce České republiky v regionu Médenine (Djerba) s CONECT“.

Jedná se o poznávací cestu českých podnikatelů do Tuniska zaměřenou na matchmaking a B2B. Vzhledem k blízkosti Libye může mise zahrnovat, v případě zájmu účastníků, i jednání s libyjskými obchodníky a podnikateli, kteří by se na jednání na jih Tuniska dostavili.

Cílem této informace je zajistit účast na této akci, proto velvyslanectví České republiky v Tunisku oslovuje co nejširší českou podnikatelskou veřejnost k účasti na PROPED, který budeme zorganizovat ve spolupráci s CONECT International na míru odborným zájmům účastníků mise.

Velvyslanectví využije přidělené zdroje PROPED na zajištění servisu v místě. K účasti zveme zejména členy zakladatele česko-tuniské obchodní rady: Asociace malých a středních podniků ČR, Svaz průmyslu ČR, Konfederace zaměstnaneckých a podnikatelských svazů, Podnik živočišné výroby OVUS, Regionální hospodářskou komoru Brno ale i další zájemce. Zastřešení PROPED velvyslanectvím české republiky v Tunisu je zárukou zajištění vysoké bezpečnosti účastníků, která bude zajištěna ve spolupráci s policií.

Zastupitelský úřad České republiky v Tunisku tímto vyzývá české firmy, které mají o účast na připravované misi zájem, o vyplnění účastnického listu, obchodní rada s Vámi následně naváže kontakt a domluví Vaše osobní preference. Kontaktní osoba: Ing. Pavel Černý, CSc. obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Tunisu, e-mail: commerce_tunis@mzv.cz, fax: +216 71 79 32 28.

Formulář účastníka k vyplnění naleznete na webových stránkách MZV ČR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tunisu (Tunisko). Autor: Ing. Pavel Černý, CSc. obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek