Pozvánka na veletrh ECOMONDO – The technology innovation and platform for green solutions

15. 10. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 10.10.2012
  • Zdroj: ecomondo

Dovolujeme si Vás upozornit, že ve dnech 7. - 10. 11. 2012 se uskuteční 16. ročník veletrhu ECOMONDO – THE TECHNOLOGY INNOVATION AND PLATFORM FOR GREEN SOLUTIONS na výstavišti Rimini v Itálii.

Ecomondo je mezinárodní veletrh určený pro italské a evropské společnosti, které vidí životní prostředí jako klíč ke konkurenceschopnosti a výzvu pro jejich podnikání.

Veletrh představí přední hráče na trhu ZPRACOVÁNÍ ODPADŮ. Core Business veletrhu představuje kompletní cyklus odpadního hospodářství. Zastoupené sektory jsou:

  • Odpady – strojní zpracování odpadů
  • Odpady – recyklace a služby
  • Odpady – sběr a přeprava
  • Intertech – inertní zpracování a využití odpadu
  • Reclaim Expó – technologie pro sanace a správu kontaminovaných lokalit
  • Modré zlato – úprava a opětovné využití vody

Nedostatek surovinových zdrojů, vyčerpávání životního prostředí a vysoké náklady na dodávky činí z opětovného využití materiálů stále ziskovější a šetrnější způsob výroby a podnikání. Na výstavišti v Rimini se mohou návštěvníci seznámit s nejdůležitější platformou strojů a zařízení pro zpracování všech druhů odpadů.

Zvláštní důraz klade organizátor na využití železných a neželezných kovů, použitých pneumatik, zpracování a nakládání se zvláštními a nebezpečnými odpady, využití kritických minerálních látek a přípravu těchto materiálů pro další účely.

Na letošním ročníku veletrhu ECOMONDO se představí také výrobci a dodavatelé certifikovaných biologicky rozložitelných a kompostovatelných plastů (CIC), které dnes představují pro italský chemický průmysl jednu z nejlepších možností jak znovu nastartovat tento strategický sektor pro apeninský poloostrov.

Organizátor již potvrdil účast zahraničním nákupčím, očekávají se například nákupčí z Německa a přes 250 nákupčích z východní Evropy (Bulharsko, Rumunsko, ČR, Slovensko, Polsko, Rusko, Balkán a Turecko), počítá se i s účastí brazilských nákupčích především pro sektor stroje a zařízení pro sběr, zpracování a recyklaci materiálů.

Statistiky z loňského ročníku (15. ročník v roce 2011) naznačují velký zájem veřejnosti a potvrzují tendenci italského trhu, který je velmi pozorný a aktivní v ekologických inovacích:

-       75.980 návštěvníků (o 49 % více, než na předchozím ročníku)

-       1.200 vystavujících společností (16 pavilonů na 75.000 metrech čtverečních)

-       150 konferencí, z čehož 50 jich bylo mezinárodního rozměru

-       638 italských a zahraničních novinářů

Více informací o veletrhu na: http://www.ecomondo.com/index.asp

Zpracovala kancelář zahraniční sítě MPO v Miláně. 

Tisknout Vaše hodnocení: