Pozvánka pro české potravináře do východní Číny

4. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Během října a listopadu proběhnou v čínských městech Šanghaji a Hangzhou tři prezentační akce se zaměřením na české potraviny a spotřební zboží. B2C a B2B akce nabídnou českým firmám prostor pro oslovení čínských spotřebitelů i obchodních partnerů.

Některé z nich jsou vhodné pro firmy, které na místním trhu již působí, jiné i pro ty, jenž takový vstup teprve zvažují. Realizaci aktivit finančně podpoří projekty na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) ministerstev zahraničních věcí a zemědělství.

Čína se již několik let mění z výrobní na spotřební ekonomiku. Společně s tím zde rostou příležitosti pro dovoz v segmentu spotřebního zboží a potravin. Zahraničním firmám nahrává jednak trend velkého zájmu o importované zboží, tak i nižší bariéry vstupu na trh oproti jiným odvětvím, kde Čína dává přednost vlastní produkci. Pro český dovoz do Číny to znamená příležitosti např. v exportu piva a dalších alkoholických nápojů, minerálních vod, mléčných výrobků anebo luxusního zboží - skla a křišťálu.

Generální konzulát ČR v Šanghaji vychází vstříc zájmu českých firem o segment potravin a spotřebního zboží a na letošní podzim připravuje ve spolupráci s agenturami CzechTrade a CzechTourism následující akce (podrobnosti jsou uvedeny v příloze).

České firmy, které mají o účast zájem, mohou kontaktovat Generální konzulát ČR v Šanghaji e-mailem. V případě listopadového veletrhu FHC podá podrobnosti také zahraniční kancelář CzechTrade v Šanghaji, která je spolupořadatelem akce.

Český podzimní festival v Šanghaji (13. – 15. října 2017)

  • zaměření na spotřebitele
  • akce vhodná především pro ty české značky, které již v Číně působí
  • doporučené produkty: potraviny, nápoje, spotřební zboží

Český pivní festival v Hangzhou (20. – 22. října 2017)

  • nekomerční prezentace zaměřená na spotřebitele
  • doporučené produkty: nápoje (především pivo)

Potravinářský veletrh FHC v Šanghaji (14. – 16. listopadu 2017)

  • veletrh se zaměřením na profesionální nákupčí a distributory
  • český pavilón o rozloze 36 m²
  • doporučené produkty: potraviny a nápoje

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Šanghaji (Čína). Autor: Štěpán Vojnár, konzul pro obchod, ekonomiku, kulturu a školství.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek