Praha 5 vyhrála pražské kolo ankety Město pro byznys

19. 2. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Praha 5 vyhrála pražské kolo ankety Město pro byznys Pátá městská část zvítězila v anketě Město pro byznys 2015. Hlavními důvody, proč se Praha 5 stala nejpříznivějším místem pro podnikatele Hlavního města, je vysoký počet podnikatelů a kvalitní hospodaření radnice, resp. vyvážený poměr příjmů a výdajů, který má "pětka" druhý nejlepší ze všech městských částí. Na vítěznou příčku se vyšvihla z loňského jedenáctého místa.

„Praha 5 se snaží podporovat podnikatele a živnostníky, neboť jsou bez diskusí velkým přínosem a hybatelem dění, života a rozvoje městské části. To potvrzuje mj. i web městské části, jehož část je zaměřena na firmy, podnikatele a živnostníky, kteří zde najdou aktuální zprávy a potřebné informace. Také radnicí pořádané snídaně s podnikateli a anketa městské části o Podnikatele a Živnostníka Prahy 5, jejíž výsledky za rok 2015 jsme vyhlásili na konci ledna,“ říká radní Viktor Čahoj, který cenu přijel 16. 2. 2016 převzít.

"Z pozice starosty je pro mě samozřejmě zásadní zpětná vazba ohledně hospodaření radnice, i-rating. Jsme si vědomi toho, že je stále co zlepšovat. Nicméně hospodaření městské části a rozpočet považujeme za dobré, bez ohledu na kritiku opozice. A analýza, která v rámci ankety proběhla, nám naše stanovisko potvrzuje," dodává starosta Prahy 5 Radek Klíma.

Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem společnost Škoda Transportation a.s., odborným garantem CRIF - Czech Credit Bureau, podporovatelem Svaz měst a obcí ČR, zpracovatelem dat agentura Datank. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Na druhém a třetím místě se umístila Praha 3 a Praha 8.

Redakčně upravená tisková zpráva MČ Praha 5

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek