Praha má přímé letecké spojení do Šanghaje

24. 6. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Praha má přímé letecké spojení do Šanghaje Čínská letecká společnost China Eastern dne 23. června 2016 zahájila provoz přímé linky mezi Prahou a Šanghají. Společnost nasadila letadlo Airbus 330 pro 262 cestujících, které bude z Prahy odlétat vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli.

„Šanghaj má z čínských destinací největší potenciál zájmu cestujících. Očekáváme, že linka mezi Prahou a Šanghají ročně přepraví okolo 65 tisíc lidí, kromě turistů se dá předpokládat i velký podíl byznys klientely,“ řekl šéf Českého aeroholdingu Václav Řehoř.

Praha podle něj může sloužit i jako přestupní bod pro navazující lety po Evropě. Do Prahy už od loňského září létá z Pekingu společnost Hainan, jako charter zatím funguje spoj Sichuan Airlines do Čcheng-tu.

O Čínu je rekordní zájem

Třetí přímá letecká linka mezi Českem a Čínou z Prahy do Šanghaje bude sloužit víc obchodníkům než turistům, říká ředitel cestovní kanceláře China Tours Miloš Podpěra.

Jaký je letos zájem o turistické cesty do Číny?

Poznávací cesty do Číny patří mezi stálice každé naší sezony, letos je ale zájem ještě zvýšený. Čeká nás rekordní rok.

Čím to je?

On je celkově velký zájem o Asii. Já si to vysvětluji tak, že ubývá bezpečných zón pro turisty. A Asie je považována za bezpečnou.

Pomáhá poptávce zavedení přímých letů?

To nemá žádný vliv, pro naše programy jsou nepoužitelné. K lince do Pekingu sice přibude linka i do Šanghaje, ale nejsou bohužel kombinovatelné. Většina našich zájezdů sice v Pekingu začíná, ale končí v jiném čínském městě, či dokonce mimo Čínu. Přímé lety do Číny mají tedy větší význam pro služební a obchodní cesty s jednoduchým programem v okolí města, kam letí přímý let.

Nebudou ale přímé lety levnější?

Tím, že se nedají kombinovat, tak pro nás vlastně neexistují, a tudíž nemáme důvod zabývat se cenou. A přímý let neznamená automaticky nejnižší cenu. Tak to funguje málokdy, alespoň u tradičních společností. Jako příklad může posloužit linka do Soulu. Zákazníkům orientovaným na cenu málokdy můžeme nabídnout přímý let jako nejlepší alternativu.

Jaké aerolinie tedy pro cesty do Asie využíváte?

Létáme s co nejvýhodnějším přestupem, převážně využíváme Emirates, Turkish Airlines, Finnair nebo Austrian.

Převzato z komerčního vkladu deníku E15. Autor: Jan Šindelář.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek