Veletrh kuchyňského vybavení v Chicagu v USA ukázal nové trendy a výzva k účasti v roce 2018

28. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Veletrh kuchyňského vybavení v Chicagu v USA ukázal nové trendy a výzva k účasti v roce 2018 V Chicagu se v druhé polovině března uskutečnil každoroční veletrh kuchyňských domácích spotřebičů a kuchyňského vybavení The International Home + Housewares Show 2017. Jedná se o jeden z největších veletrhů tohoto zamření na světě s účastí zhruba 2200 vystavovatelů z celého světa od renomovaných značek, především francouzské a dánské provincie, až po zcela neznámé nové výrobce především z Asie.

Česká republika měla alespoň jednoho zástupce, značku Sencor firmy FAST ČR. Značka Sencor se zaměřuje především na sortiment malých domácích spotřebičů (kuchyňské roboty, mixéry, vysavače, žehličky) a spotřební elektroniky (televizory, tablety, telefony), které nabízí ve více než 30 zemích světa a od roku 2014 také na trhu USA.

Již potřetí v řadě se zúčastnila chicagského veletrhu. Mezi konkurenčními značkami se Sencor vyjímá škálou výrazných barev u vybraných spotřebičů, které tak mohou podtrhnout celkové designové pojetí kuchyně a domácnosti. Na těchto atributech je postavena nabídka na trhu USA, kam firma Sencor úspěšně dodává své zboží do řady celoamerických obchodních řetězců.

Značka Sencor podchytila nastupující trend trhu USA, jenž si žádá designově zajímavý, kvalitní a inovativní kuchyňský sortiment. „Jsme připraveni investovat do výroby nových produktů navržených speciálně pro trh USA. Naším záměrem je skloubit potřeby amerického trhu s inovativním duchem naší společnosti, kdy se neustále snažíme přicházet s novinkami inspirovanými potřebami našich klientů,“ řekl Robert Šiml, obchodní ředitel pro export.

Tak jako jinde ve světě se také v USA začíná prosazovat koncept Smart Homes a Connected Products, který byl účastníky veletrhu několikrát diskutován. Tento koncept v sobě skýtá enormní prorůstový potenciál v řádu několika miliard USD jen do roku 2020. Podle Mezinárodní asociace výrobců domácích spotřebičů se sídlem u Chicaga představuje celosvětový obrat tohoto zboží výše 346,9 mld. USD, jen v USA pak výše 82,2 mld. USD (údaje z roku 2015).

Potenciální zájemce z řad českých firem informujeme, že v roce 2018 se veletrh The International Home + Housewares Show uskuteční od 10. do 13. března 2018. Očekává se více než 2000 vystavovatelů z více než 45 zemí světa tak jako v roce 2017. Bližší informace o možné účasti na výstavě naleznete na webových stránkách veletrhu. S případnou registrací je připraven pomoci Generální konzulát České republiky v Chicagu, konkrétně konzul pro obchodně-ekonomické otázky Tomáš Trnka (tomas_trnka@mzv.cz). Termín registrace je stanoven na začátek dubna 2017.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Chicagu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Trnka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek