Představení České republiky jako obchodního partnera v Šanském státě v Myanmaru

7. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Dne 29. září 2016 proběhl v prostorách místní obchodní komory Southern Shan State Chamber of Commerce and Industry (SSSCCI) seminář s názvem „Czech Republic - Your business partner“, které uspořádalo velvyslanectví v Rangúnu.

Taunggyi, hlavní město Šanského státu je důležitým obchodním centrem (po Yangonu a Mandalay) a s největší pravděpodobností bude také v budoucnosti hrát důležitou roli zejména v souvislosti v rámci sub-regionální spolupráce v povodí Mekongu. Šanský stát nabízí širokou škálu možností ke spolupráci, zejména v oblasti zemědělské produkce, energetiky a infrastruktury.

První, informační, část prezentace byla zaměřena zejména na představení České republiky (základní ekonomické údaje, makroekonomické ukazatele). Druhá, konkrétní, část prezentace byla zaměřena na představení klíčových sektorů – strojírenství, metalurgie, energetika, důlní průmysl, odvětví dopravy včetně letectví, zemědělství a potravinářství, zdravotnictví, nanotechnologie, ICT, sklářství, turismus, sportovní diplomacie, ve kterých Česká republika vyniká na celosvětové úrovni. Prezentace byla doplněna o zajímavé video spoty. Semináře se zúčastnili zástupci asociací, kteří zastupují téměř 400 firem v celém Šanském státě.

Velvyslanec Jaroslav Doleček na závěr návštěvy navštívil lisovnu oleje, kterou dodaly Škodovy závody z Hradce Králové v padesátých letech. Jedná se o největší továrnu v celém Šanském státě, která funguje dodnes bez závažných technických problémů.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rangúnu (Myanmar). Autorka: Renata Brandstätterová, obchodní radová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek