Přehled schválených projektů na podporu ekonomické diplomacie v roce 2016

22. 2. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Přehled schválených projektů na podporu ekonomické diplomacie v roce 2016 Na počátku února 2016 byl schválen seznam projektů na podporu ekonomické diplomacie pro letošní rok. Projekty, které zastřešuje Ministerstvo zahraničních věcí, jsou jednu z forem veřejné podpory exportérům, prostřednictvím které mohou firmy využít možnosti prezentovat se na zahraničních trzích.

Projekty na podporu ekonomické diplomacie jsou nedílnou součástí aktivit ministerstva a každoročně nabízí prostřednictvím zastupitelských úřadů v zahraničí možnost vytvoření nových kontaktů, předvedení výrobků a služeb i získání nových zakázek několika desítkám až stovkám českých firem. V posledních pěti letech zrealizovali diplomaté v několika desítkách zemí světa celkem více než 300 seminářů, prezentací, účastí na výstavách a veletrzích, konferencí, podnikatelských misí, „českých dnů“ a podobných akcí.

Pro rok 2016 bylo schváleno celkem 161 projektů s podporou ze strany Ministerstva zahraničních věcí v celkové výši téměř 16 mil. Kč. Pro zapojení do uvedených projektů je nutné se spojit s ekonomickým úsekem příslušného zastupitelského úřadu v zemi, ve které se projekt uskuteční.

Přehled schválených projektů (226 kB)

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek