Premiér Narendra Modi žádá rychlejší rekonstrukci železnic

31. 5. 2016

  • Země: Indie
  • Datum zveřejnění: 31.05.2016

Nové Dillí: Premiér indické vlády Narendra Modi naléhá na rychlejší rekonstrukci železničních budov a všeobecné zvýšení „úrovně ambic" při obnově indických železnic, což zaznělo na setkání se zástupci podnikatelského sektoru v Dillí. Na tomto setkání byla též hodnocena činnost Ministerstva silnic a železnic. Ministerský předseda Modi nabádal k většímu zapojení soukromých investic do sektoru a uplatnění „nejlepších praktik".

ilustrační obrázekDále poukázal na potřebu zefektivnit provoz na dálnicích a přijetí nejnovějších technik pro vybírání mýta. Pokud se týká železničního sektoru, premiér uvedl, že ve fiskálním roce 2015-16 bylo investováno více než 93 bilionů Rps., „což představuje masivní nárůst o 65% oproti objemu investic v minulém roce".

Premiér dále poukázal na potřebu rychlejší obnovy a rozvoje železničních stanic. Vyzdvihl potřebu železnice modernizovat a diverzifikovat použití infrastruktury, říká se v prohlášení. „Pokrok ve výstavbě nových železničních tratí a elektrifikace tratí je značný, a nyní je třeba se zaměřit též na zlepšení stavu železničních budov", uvedl Modi v tweetu.

Premiér dodal, že v roce 2015-16 bylo postaveno 1780 km nových železničních tratí a 1730 km bylo elektrifikováno, což znamená nejlepší výsledek svého druhu v historii železnice. „Pokus se týká silnic, dokončení dálniční sítě postupuje dobrým tempem. Nicméně, je potřeba více soukromých investorů do tohoto sektoru", uvedl premiér na tweetu. V roce 2015-16 bylo postaveno více než 6000 km dálnic, přičemž v tom samém období byly podepsány kontrakty na výstavbu dalších 10098 km.

Masivní výstavba a investice do železnice a silnic v Indii přináší bezpochyby i možnosti pro české exportéry.

Zdroj: Indian News

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mumbai.

Tisknout Vaše hodnocení: