Premiér Sobotka ve Vídni podpořil posílení česko-rakouské obchodní spolupráce

27. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

V rámci pracovní návštěvy premiéra Sobotky v Rakousku dne 24. června 2016 se uskutečnilo česko-rakouské podnikatelské fórum. V sídle rakouského Svazu průmyslníků (Industriellenvereinigung - IV) jej uspořádal Svaz průmyslu a dopravy (SP ČR) za podpory Velvyslanectví ČR v Rakousku.

Mise SP ČR se zúčastnilo 15 českých firem a společností působících v oborech jako přesné strojírenství, elektrotechnika a elektronika, výroba ocelových konstrukcí, automobilový průmysl či slévárenství. Na rakouské straně se akce zúčastnilo 11 předních zástupců dřevozpracujícího, automobilového, strojírenského a textilního průmyslu a stavebnictví Rakouska.

Generální sekretář Svazu průmyslníků Ch.Neumayer vyzdvihl postavení ČR coby druhé nejdůležitější destinace přímých zahraničních investic (FDI) Rakouska, kde působí na 1.800 rakouských firem. „Pro české firmy je Rakousko stále zajímavější investiční destinací,“ uvedl prezident Svazu průmyslu a dopravy J.Hanák. „Pro český byznys je důležitá intenzívní oboustranně prospěšná spolupráce, a to zejména v oblasti výzkumu, vývoje a inovací i v oblasti digitální revoluce nazývané Průmysl 4.0“.

Premiér Sobotka zdůraznil zájem ČR na dobrých sousedských vztazích a na dalším posílení česko-rakouské obchodní spolupráce. ČR i Rakousko jsou tradiční průmyslové země, které se potýkají s podobnými výzvami jako digitalizace, konkurenceschopnost evropského průmyslu či nedostatek kvalifikované pracovní síly. České firmy mají dostatek zkušeností, odbornosti i know-how. „Máme zájem o rozvoj spolupráce zejména v oborech s vysokou přidanou hodnotou, v aplikovaném výzkumu a při působení na třetích trzích,“ vyzdvihl premiér Sobotka.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Vídni (Rakousko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek