Premiéra českých výrobců zemědělské technologie v Austrálii

12. 11. 2014

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 29.10.2014

ilustrační obrázekAustralian National Field Days je nejvýznamnějším veletrhem zemědělské technologie v Austrálii. Na 600 vystavovatelů z celé Austrálie se každoročně sjíždí do města Orange, které leží necelé čtyři hodiny severozápadně od Sydney. Vystavují se zde nejnovější technologie pro farmáře, zemědělce či zahrádkáře.

Na letošní akci se poprvé představila také pětice českých společností. Česká společnost ISOLIT – BRAVO na českém stánku předváděla své motorizované kolečko (tzv. Motúčko), které slavilo obrovský úspěch. Už nyní je možné Motúčko v Austrálii zakoupit, obchodním partnerem je místní společnost Yardeco, které má kamenné obchody nedaleko Sydney, dále v Západní Austrálii v Perthu a nedaleko Brisbane ve státě Queensland.

Dalšími účastníky českého stánku byly společnosti VARI, ZDT Nové Veselí, společnost DAKR a Strojírny ROZMITAL, který již nyní úspěšně vyváží na Nový Zéland.  Rovněž společnost VARI má v Austrálii už nyní několik spokojených zákazníků. Cílem výstavy bylo představit místním společnostem české výrobce a najít jim obchodní partnery, distributory. Základem úspěchu českých výrobců v Austrálii jsou zahraniční reference, především ze západní Evropy či USA.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: