Přes 83 milionů půjde na rozvoj cestovního ruchu

2. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)

motiv článku - Přes 83 milionů půjde na rozvoj cestovního ruchu Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová schválila na podporu rozvoje cestovního ruchu návrh dotací ze státního rozpočtu. Přes 83 milionů korun bude rozděleno mezi 58 projektů.

„Snažíme se především podpořit domácí cestovní ruch a skupiny lidí, které mají cestování obtížnější než jiní. Jsou to například děti, rodiny s dětmi, senioři a handicapovaní. Zkvalitnění služeb a zvýšení atraktivity našich regionů je právě to, o co usilujeme," uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Také v roce 2016 jsou oprávněnými příjemci kromě podnikatelských subjektů i obce. Investice příjemců dotací do cestovního ruchu v rámci projektů bude minimálně ve stejné výši jako podpora.

Dotace v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu, podprogramu Cestování dostupné všem jsou určeny na podporu oblastí/aktivit:

  • Rekonstrukce nebo vybudování odpočívadel, center služeb pro turisty a hygienického zázemí pro pěší, cyklisty a handicapované turisty;
  • Zpřístupnění atraktivit cestovního ruchu; 
  • Zavedení/zlepšení/vytvoření navigačních a informačních systémů pro senzoricky postižené účastníky cestovního ruchu;
  • Pořízení zařízení pro bezpečné parkování kol a úschovu zavazadel.

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek