Prezentace a jednání českých firem v rámci veletrhu Mongolia Mining 2016

14. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Prezentace a jednání českých firem v rámci veletrhu Mongolia Mining 2016 Ve dnech od 6. do 8. dubna 2016 se v Ulánbátaru konal VI. ročník mezinárodního veletrhu Mongolia Mining. U příležitosti této, pro Mongolsko nejvýznamnější výstavní akce se zaměřením na těžební průmysl, realizovalo Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru projekt ekonomické diplomacie s cílem podpory českých výrobců a dodavatelů zařízení pro těžařské společnosti.

Veletrhu se aktivně účastnily, prostřednictvím dvou výstavních expozicí, tři české společnosti – STROJIMPORT trade s.r.o. společně s LICHNA TRADE CZ, s.r.o. a INCO engineering s.r.o. Bez vlastního stánku byla zastoupena firma DUVAS-UNI, s.r.o. a Česko-mongolská obchodní komora.

Zahájení veletrhu dne 6. dubna se účastnila velvyslankyně ČR v Mongolsku Ivana Grollová, která se setkala se zástupci českých firem a poskytla interview televizní stanici Bloomberg Mongolia. V rozhovoru mimo jiné zmínila: „Velmi mne těší, že se české společnosti od minulého roku aktivně účastní tohoto významného veletrhu. Česká republika je známa svoji rozvinutou strojírenskou výrobou a v kombinaci s dlouholetou tradicí hlubinné těžby na našem území jsme schopni nabídnout partnerům cenné zkušenosti i kvalitní technologie.“

Na veletrhu vystavovalo 120 firem ze 14 zemí (Austrálie, Bělorusko, Kanada, ČLR+Hongkong, ČR, Francie, SRN, Japonsko, Mongolsko, Nizozemí, Švédsko, RF, UK, Korejská republika).

Dne 5. dubna se uskutečnily v prostorách Executive Excellence Business Center prezentace účastníků projektu následované individuálními jednáními s potenciálními mongolskými partnery. Akci za přítomnosti zástupců dvanácti místních firem moderoval obchodní rada velvyslanectví, Ladislav Horák. Z významných společností byly zastoupeny např. Mongolia Mining Corporation, Erdenes Mongol, MERA, GEREGE Group, New Eco Energy, Sharyn Gol a další.

Nad rámec projektu se v pondělí 4. dubna uskutečnilo jednání ve městě Erdenet se zástupci významné mongolsko-ruské společnosti Erdenet Mining Corporation, na základě kterého se připravuje Memorandum o spolupráci.

Realizovaného projektu na podporu ekonomické diplomacie využily firmy STROJIMPORT a.s. a LICHNA TRADE CZ, s.r.o. ke vstupu na místní trh, kdy ve spolupráci s Česko-mongolskou obchodní komoru uzavřely zastupitelskou smlouvu s místní firmou Tumur Trans s.r.o.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ulánbátaru (Mongolsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek