Prezentace České republiky na „Lions United World Event 2016“ v Libanonu

9. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Prezentace České republiky na „Lions United World Event 2016“ v Libanonu Dne 7. května 2016 se velvyslanectví zúčastnilo akce v bejrútském Paláci UNESCO nazvané „Lions United World Event 2016“. Akce s podtitulem „Společně proti hladu a chudobě“ byla organizována Lions Clubem pod záštitou libanonského ministra turistiky Michela Pharaona.

Zúčastněné země prezentovaly v průběhu akce na svých stáncích turistické a obchodní informace, které byly ve většině případů doprovázeny i ochutnávkou pokrmů specifických pro danou zemi.

Český stánek se soustředil na poskytování ekonomicky zaměřených informací a materiálů. Prezentoval turistické materiály o České republice včetně CD nosičů, přičemž se soustředil především na lázeňství. Příchozí měli také možnost po vyplnění kvízu o ČR získat lahve Plzeňského prazdroje společně s propagačním materiálem o této světoznámé české vývozní komoditě a informace o tradici českého pivovarnictví. Součástí prezentace byly rovněž výrobky z českého křišťálu představované libanonským distributorem.

Akci přišlo shlédnout několik set návštěvníků. O český stánek byl velký zájem, především o sklo. Řada návštěvníků se o vystavovaných exponátech vyjádřila obdivně s úmyslem následného nákupu i větších výrobků z českého křišťálu přímo v obchodě firmy.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bejrútu (Libanon).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek