Prezentace českého automobilového průmyslu v severoitalském Bergamu

14. 4. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

motiv článku - Prezentace českého automobilového průmyslu v severoitalském Bergamu Italská asociace pro automatizaci výrobních systémů (AIDAM) uspořádala dne 14. 4. 2016 v moderních prostorách Vědeckého a technologického parku (Kilometrorosso) v severoitalském Bergamu valné shromáždění svých členů, v rámci něhož dostali pozvaní zástupci příležitost prezentovat automobilový průmysl ve svých zemích za účelem hledání možností spolupráce s italskými firmami.

Za Italskou asociaci pro automatizaci výrobních systémů, sdružující firmy z oblasti automatizovaných systémů řízení, robotiky a mechatroniky, na zasedání vystoupili její prezident A. Torsoli a ředitel M. Vacchini. Dále vystoupila poslankyně E. Cimbro, koordinátor pro internacionalizaci firem S. Scuratti a zástupci pozvaných zemí.

Za Českou republiku účastníky pozdravil Honorární konzul ČR v Miláně G. Aletti. S prezentací o českém automobilovém průmyslu, o aktuálních trendech ve vzájemném obchodu a investičním prostředí v ČR, vystoupil ekonomický rada Velvyslanectví ČR v Římě Jiří Jílek.

Kromě představení českého automobilového průmyslu bylo hlavním cílem vystoupení seznámit podnikatelskou veřejnost s  obchodními a investičními příležitostmi v ČR, která byla v regionu střední a východní Evropy dosud jedním z tahounů z pohledu významných přímých zahraničních investic (včetně významných italských investic v automobilovém sektoru).

V rámci vystoupení podtrhl pozitivní vývoj vzájemného bilaterálního obchodu, který v uplynulém období zaznamenal úspěšný růst a atraktivnost ČR z pohledu italských exportérů představil i na statistikách (v roce 2015 do ČR směřovala například téměř polovina objemu zboží, které Itálie vyváží do Číny, a více exportu, než z Itálie směřuje do zemí jako Brazílie, Indie či Kanada).

Na konkrétních příkladech byla zdůrazněna důležitost přímých zahraničních investic při vstupu na český trh, který je pro řadu firem odrazovým můstkem k pronikání na další trhy středoevropského regionu, ev. slouží firmám jako centrum výzkumu a vývoje. Byly nastíněny možnosti spolupráce s českými vládními agenturami (CzechInvest a CzechTrade) v oblasti investic či hledání dodavatelů z řad českých firem.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Miláně (Itálie)

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek