Prezentace českých firem na energetickém veletrhu ENERGA 2017 v Bosně a Hercegovině

12. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých firem na energetickém veletrhu ENERGA 2017 v Bosně a Hercegovině Ve dnech 6. až 8. červen 2017 se ve spolupráci s agenturou CzechTrade nebo samostatně zúčastnilo čtrnáct českých firem 7. Mezinárodního energetického veletrhu ENERGA 2017 v Sarajevu. Český stánek navštívil i velvyslanec České republiky v Bosně a Hercegovině Jakub Skalník.

Letošní účast českých firem navázala na úspěšné prezentace na veletrhu ENERGA v předchozích dvou letech. Český stánek, který byl na výstavišti Skenderija v centru Sarajeva druhý největší, letos organizoval s asistencí Zastupitelského úřadu ČR v Sarajevu Czech Trade. Akce se zúčastnili v rámci stánku Czech Trade nebo na samostatných stáncích zástupci firem Doosan Škoda Power, Důlní strojírenská společnost, Řetězárna, PSP Engineering, Průmyslová Keramika, TEMAC, ZK – Termochem, INCO Engineering, ZVVZ – Enven, Zam Servis, CZ LOKO, Efaces, Enelex a CZ Loko.

Bosna a Hercegovina byla tradičně zastoupena velkými energetickými společnostmi jako jsou Elektroprivreda BiH, tepelné elektrárny a těžební podniky, ale též mnoha menšími firmami. Celkem se veletrhu zúčastnilo 134 vystavovatelů.

Veletrh navštívil i velvyslanec ČR v Bosně a Hercegovině Jakub Skalník, který ve svém projevu na českém stánku vyjádřil radost z velkého množství českých zájemců o bosenský trh a vyjádřil naději, že přítomnost českých firem se stane dalším impulsem k intenzifikaci vzájemných obchodních vztahů obou zemí.

Jednotlivé stánky českých firem se těšily velké pozornosti návštěvníků a domácích vystavovatelů. Proběhla celá řada individuálních jednání a prezentací, které posloužily k navázání kontaktů a k diskuzi o možné budoucí spolupráci.

Země západního Balkánu procházejí obdobím dynamického hospodářského rozvoje. Energetika je přitom jednou z nejdůležitějších ekonomických oblastí. Do roku 2020 jsou vládou naplánované investice v řádu stovek milionů EUR do obnovy elektrické přenosové soustavy (Elektroprijenos). Státní energetické firmy (Elektroprivreda BiH, Elektroprivreda Republike Srpske a Elektroprivreda HZ HB) plánují v následujících letech investovat 2–3 miliardy EUR do sanace zastaralých tepelných a vodních elektráren a do výstavby nových.

Velvyslanec Jakub Skalník se zástupci českých firem

Velvyslanec Jakub Skalník se zástupci českých firem

Zleva zástupce firmy Inco Engineering Peter Hergott, velvyslanec Jakub Skalník, obchodní rada Petr Kašička

Zleva zástupce firmy Inco Engineering Peter Hergott, velvyslanec Jakub Skalník, obchodní rada Petr Kašička

Stánek České republiky na veletrhu Energa 2017

Stánek České republiky na veletrhu Energa 2017

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Sarajevu (Bosna a Hercegovina). Autor: Petr Kašička, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek