Prezentace českých firem na veletrhu FineFood v Melbourne

20. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých firem na veletrhu FineFood v Melbourne V rámci největšího potravinářského veletrhu na jižní polokouli Fine Food Australia se ve dnech od 12. do 16. září 2016 představilo v Melbourne na společném stánku České republiky pět českých firem z oblasti potravinářského průmyslu.

Účast českých firem byla možná i díky příspěvku Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ministerstva zemědělství ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (agentury CzechTrade) v rámci Projektu ekonomické diplomacie.České vystavovatele přivítala v Melbourne generální konzulka ČR v Sydney paní Hana Flanderová.

Návštěvníci veletrhu z řad odborné veřejnosti mohli ochutnat zdravé bylinné sirupy jablonecké firmy Kitl s.r.o., které na australský trh již druhým rokem dodává firma Kitl Australia. Po úspěšné premiéře na veletrhu FineFood 2015 v Sydney přijela firma představit své produkty a navázat nové obchodní kontakty i do Melbourne.

Od března 2016 jsou na australském trhu také výrobky Karlovarských minerálních vod, a.s. – minerální vody Mattoni a Magnesia, které se představily i na společném stánku České republiky v Melbourne a rozšířily si tak portfolio odběratelů. Zcela novým českým výrobkem na australském trhu je voda značky Oxywater firmy OXYLIFE spol. s r.o. První paleta této kyslíkové vody s blahodárnými účinky na lidský organismus dorazila do Austrálie právě na veletrh v Melbourne a prostřednictvím firmy Oxylife Australia se bude snažit prosadit na místním trhu.

Na veletrhu se velkou šíří sortimentu představil i známý český výrobce cereálií a zdravých pochutin firma Emco spol. s r. o. Katalogově se veletrhu zúčastnila i firma Pacovské strojírny, a.s. – český výrobce minipivovarů. O české výrobky byl na veletrhu velký zájem a společný stánek bezesporu přispěl k šíření dobrého jména České republiky v Austrálii. Přítomní představitelé českých firem byli s veletrhem spokojeni, a to jak s jeho organizačním zajištěním, tak i s návštěvností veletrhu, s kontakty, které se jim během veletrhu podařilo navázat a také s pozitivními reakcemi na nové české produkty na australském trhu.

Během veletrhu, na kterém bylo přítomno kolem tisícovky vystavovatelů ze 40 zemí světa, proběhla řada obchodních jednání s vystavovateli a odborníky nejen z Austrálie a Nového Zélandu, ale také z Číny a dalších asijských zemí. Ze zemí V4 měly své zastoupení pouze ČR a Polsko, přičemž na polském stánku se prezentovaly pouze dvě firmy. Z ostatních evropských zemí měly již tradičně silné zastoupení Itálie, Rakousko nebo Španělsko, nově se také představil Kypr. Z mimoevropských zemí převládali vystavovatelé z Číny, Malajsie, Turecka, Thajska, Indie a USA.

V rámci veletrhu FineFood připravila Delegace Evropské unie seminář o výhodách a přínosech Chráněného označení původu (CHOP) a Chráněného zeměpisné označení (CHZO) u zemědělských výrobků v EU, což je problematika, která bude bezpochyby projednávána i v rámci připravované Dohody o volném obchodu mezi Evropskou unií a Austrálií.

Semináře se kromě velvyslance EU v Austrálii pana Sema Fabriziho a vedoucího obchodního zastoupení EU v Austrálii Ivana Caselly zúčastnil za australskou stranu ministr obchodu a inovací státu Victoria pan Philip Dalidakis a celá řada dalších významných osobností a specialistů z oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu. Díky iniciativě GK Sydney a CzechTrade Sydney dostali všichni účastníci semináře možnost ochutnat minerální vodu Mattoni a navštívili také společný stánek České republiky.

Další informace naleznete na webových stránkách veletrhu Fine Food Australia.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sydney (Austrálie). Autorka: Mgr. Michaela Jeřábková, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek