Prezentace českých firem zabývajících se biotechnologiemi v belgickém Gentu

16. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých firem zabývajících se biotechnologiemi v belgickém Gentu Ve dnech 20. a 21. října 2016 proběhne v belgickém Gentu prezentace českých subjektů působících v oblasti biotechnologií na konferenci „Immunity for Health“. Jde o projekt ekonomické diplomacie Velvyslanectví ČR v Bruselu, na kterém se podílí řada partnerů.

České firmy a instituce se nejenom dozví o nejaktuálnějších trendech především v oblasti vakcín a imunologie, ale budou moci navázat i zajímavé kontakty v rámci setkání B2B. Zájemci se mohou ještě přihlásit!

České firmy působící v oblasti biotechnologií, především vakcín, imunologie a souvisejících oborů, budou mít 20. a 21. října 2016 v belgickém Gentu možnost předvést se na konferenci Immunity for Health. Akci pořádá společně s vlámským FlandersBio a FlandersVaccines Velvyslanectví ČR v Bruselu a podílí se na ní i velvyslanectví ostatních zemí V4. První den bude konference zaměřená na aktuální tematické bloky, zatímco druhý den bude prostor pro navazování kontaktů B2B.

Právě biotechnologie byly identifikovány jako sektor, v němž má Belgie mimořádně silné postavení v celosvětovém měřítku. „Věřím, že české firmy mají již delší dobu Belgii ve svém hledáčku. Belgie je opravdu na špičce ve výzkumu a vývoji a myslím, že česko-belgická spolupráce v oblasti biotechnologií má velký potenciál,“ řekl k plánové akci Jaroslav Kurfürst, velvyslanec ČR v Bruselu. Gent je nejenom jedno z nejkrásnějších evropských měst, ale je to zároveň hub pro výzkum a podporu inovací v podnikání.

Součástí konference budou přednášky o nejnovějších trendech a inovacích v oblasti biotechnologií, vakcín, imunologie, ale i infekčních, onkologických a imunitních onemocnění. Firmy, které se jí účastní tak získají unikátní možnost prezentace svých aktivit k širokému obecenstvu s možností domluvit si individuální setkání s partnery. Mezi účastníky budou zástupci akademické sféry, farmaceutického výzkumu a firem z Belgie, ale i Holandska, Německa, Francie a zemí Visegrádu. Konference může významně přispět k vytvoření belgicko-visegrádského konsorcia a být počátkem slibné spolupráce.

Další informace naleznete na webu konference. V případě zájmu o účast neváhejte kontaktovat Velvyslanectví ČR v Bruselu: brussels@embassy.mzv.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bruselu (Belgie). Autorky: Tamara Katuščák, zástupkyně velvyslance na Velvyslanectví ČR v Bruselu, Eliška Dokulilová, stážistka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek