Prezentace českých IT firem v Japonsku

11. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých IT firem v Japonsku Dne 9. května 2017 se v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR v Tokiu uskutečnil seminář nazvaný Czech ICT Seminar 2017, připravený ve spolupráci ZÚ Tokio a tokijské kanceláře CzechInvestu. Akce se zúčastnilo více než 50 japonských IT odborníků, představitelů IT oddělení významných japonských firem a IT konzultantů.

Seminář, který slavnostně zahájil velvyslanec ČR v Japonsku Tomáš Dub, byl finančně podpořen z prostředků MZV ČR v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie. Prezentace se zúčastnily následující české IT firmy: Avast Software, BellaDati, Flowmon Networks, Instar ITS, Memsource, Wikilook a YSoft. 

Přibližně každé dva roky pořádá Velvyslanectví ČR v Tokiu představení českého ICT sektoru japonské odborné veřejnosti. Termín letošní rozšířené několikadenní akce, realizované pod názvem Czech ICT Week 2017, byl vytipován v souvislosti s největším japonským IT veletrhem Japan IT Week Spring 2017, jehož návštěva byla zahrnuta do programu českých firem.

K dalším částem týdenního programu patřily návštěva agentury JETRO (Japan External Trade Organization) s prezentací japonského IT sektoru, příležitostí pro zahraniční IT firmy a prohlídkou prostor poskytovaných zahraničním firmám v rámci asistenčního programu JETRO, a také kulatý stůl na ZÚ Tokio pořádaný pro české IT firmy za přítomnosti zástupců EU-Japan Centre for Industrial Cooperation, Czech Chamber of Commerce and Industry in Japan a Tokyo Metropolitan Business Development Center, na němž byly diskutovány firemní know-how, best practices a českým firmám byly podány informace o specifikách japonského IT trhu a o formách možné státní podpory na české, evropsko-unijní i japonské straně.

ZÚ Tokio ve svých prostorách pravidelně pořádá prezentace technologicky vyspělých odvětví s cílem představit Českou republiku v Japonsku jako technologicky vyspělou zemi a Czech ICT Week 2017 do této strategie plně zapadl. Podle hodnocení účastníků semináře byla akce velice úspěšná, v jejím průběhu se podařilo navázat několik nových perspektivních obchodních partnerství.

„Účast na českém ICT semináři v Tokiu mohu vřele doporučit všem firmám, zvažujícím vstup na japonský trh,“ řekl v této souvislosti obchodní ředitel firmy Flowmon Networks Michal Bohátka. „Je to vynikající platforma, která podporuje český IT průmysl, a díky které lze získat cenné kontakty a zkušenosti. Flowmon působí v Japonsku již několik let a některá naše partnerství s lokálními firmami nebo dokonce konkrétní obchody měly počátek právě na této akci.“

IT Seminář

IT Seminář

IT Seminar

IT Seminář

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko). Autor: Stanislav Beneš, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek