Prezentace českých lehkých sportovních letadel na přehlídce EAA Airventure Oshkosh 2017 v USA

9. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých lehkých sportovních letadel na přehlídce EAA Airventure Oshkosh 2017 v USA Generální konzulát v Chicagu připravuje setkání zástupců českých výrobců v kategorii lehkých sportovních letadel a jejich amerických obchodních partnerů v rámci projektu ekonomické diplomacie. Čeští výrobci lehkých sportovních letadel patří mezi absolutní světovou špičku a důkazem toho je skutečnost, že na vysoce konkurenčním trhu USA drží téměř třetinový podíl v této kategorii malých letadel.

Ve dnech 24. až 30. července 2017 se ve státu Wisconsin uskuteční 75. ročník světově proslulé přehlídky letecké techniky EAA Airventure Oshkosh 2017.

Generální konzulát Chicago plánuje uspořádat společné setkání přítomných českých výrobců s jejich americkými obchodními partnery a další navazující individuální schůzky. Zájemci o účast na projektu mohou stále ještě kontaktovat Generální konzulát ČR v Chicagu, konzula pro obchodně-ekonomické otázky Tomáše Trnku (tomas_trnka@mzv.cz), +1 312 966 5883.

Z českých výrobců lehkých sportovních letadel plánují účast na přehlídce tito výrobci: firma Czech Sport Aircraft s letadly SportCruiser, firma Jihlavan Airplanes s letadlem Skyleader 600, firma JMB Aircraft s letadlem VL-3, firmy TL-Ultralight a Zlín Aviation s letadly Sting, Sirius a Savage. Neznámou je zatím účast firem BRM Aero s letadlem Bristell a firmy Evektor-Aerotechnik s letadlem SportStar RTC, které se pravidelně účastnily předchozích ročníků přehlídek.

Samotné letecké přehlídky EAA Airventure Oshkosh se pravidelně účastní více než půl miliónu návštěvníků, tedy i potenciálních zákazníků, a výjimkou rozhodně nebude ani tento již 75. ročník, na který organizátoři připravili nadmíru atraktivní program. Chtějí-li být české firmy na vysoce konkurenčním americkém trhu i nadále tak úspěšné, jejich účast na přehlídce je doslova povinností.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Chicagu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Trnka, konzul pro obchodně-ekonomické otázky.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek