Prezentace českých stavebních firem na mezinárodním veletrhu PROJECT IRAN 2017 v Íránu

2. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých stavebních firem na mezinárodním veletrhu PROJECT IRAN 2017 v Íránu Ve dnech od 24. do 28.dubna 2017 se v hlavním íránském městě uskutečnil již 3. ročník prestižního mezinárodního stavebního veletrhu PROJECT IRAN 2017, navazujícího na úspěšné veletrhy Project Qatar/Libanon/Kuwait, se zaměřením na obor stavebnictví, stavebních materiálů, technologií, služeb a postupů.

aaa

Česká expozice na stavebním veletrhu PROJECT IRAN 2017

Realizátorem české expozice o velikosti 40m2 byla prostřednictvím svého zástupce v Teheránu agentura CzechTrade, která připravila důstojné a representativní podmínky pro české vystavovatele. Kromě vlastní účasti na společném stánku se zástupci českých firem zúčastnili i specializovaných seminářů, jež probíhaly paralelně s veletrhem.

Veletrhu, kterého se zúčastnili zástupci 21 zemí (Belgie, České republiky, Číny, Dánska, Finska, Francie, Nizozemska, Indie, Itálie, Jižní Koreji, Kypru, Lotyšska, Maďarska, Malajsie, Německa, Rakouska, Ruska, Srbska, Španělska, Turecka a Velké Británie), zahájil íránský náměstek ministra silniční dopravy a městského rozvoje H.Mazaherian. Za českou stranu vystavovaly firmy FV - Plast, a.s. prostřednictvím zastoupení FV PLAST MIDDLE EAST FZCO FV, Statical s.r.o., VOLMET s. r.o.Gebr. Ostendorf – OSMA, Enika.CZ s.r.o.,  AMiT, spol s r.o.  a WRANOVSKY CRYSTAL s.r.o.

Ve svém zahajovacím projevu H. Mazaherian připomněl, že díky stavebnímu boomu s vyvrcholením v kalendářním roce 2011–13, kdy došlo ke změně orientace na převážně luxusní nemovitosti, připadá v současné době na deset obydlených domů jeden prázdný. Celkově je tedy v Íránu na 2,58 mil. prázdných domů či rezidencí v celkové hodnotě 250 mld. USD, z čehož jen v samotném Teheránu dosahuje toto číslo 490 tis. nemovitostí.

Tento až 55% nárůst v oblasti prázdných, resp. neobsazených nemovitostí oproti uvedenému roku 2011–13, by při dodržení současného tempa výstavby vedl za méně než 12 let k výstavbě prakticky ještě „jednoho Teheránu“. Což je pozitivní zpráva pro větší rozmach českých stavebních firem v teritoriu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Teheránu (Írán), autor: Pavel Kalina, ekonomický konzul, a kanceláří CzechTrade, autor: Filip Tůma, vedoucí kanceláře CzechTrade v Teheránu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek