Prezentace českých strojařů v Srbsku

12. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých strojařů v Srbsku České firmy se pokoušejí o návrat na srbský trh a Zastupitelský úřad České republiky v Bělehradě se jim v tomto úsilí snaží pomáhat. Jednou z konkrétních aktivit je i pořádání individuálních firemních prezentací.

Ve středu 5. dubna 2017 proběhla v reprezentačních prostorech Velvyslanectví ČR v Bělehradě prezentace české firmy PSP Engineering a.s., a jejího srbského obchodního partnera, společnosti SVECOM d.o.o. Firma se zabývá dodávkami strojů, zařízení, technologických linek a investičních celků pro výrobu stavebních hmot a úpravu nerostných surovin a Srbsko i další balkánské země jsou tradiční destinací pro její výrobky. Zmínit lze reference z projektů Kostolac, Kolubara nebo Kijevo.Návštěvníky akce byli zejména výrobci cementu a vápna, a zpracovatelé rud, lomového kamene, uhlí a dalších materiálů.

Ve spolupráci s ambasádou byla připravena prezentace, kterou zahájila velvyslankyně Ivana Hlavsová. Následovalo představení produktů, jako jsou drtící a třídící linky, mlýny a další. Po jeho skončení pokračovala akce občerstvením doprovázeným neformální diskuzí a výměnou kontaktů. Akce se zúčastnilo přibližně 40 zástupců srbských firem významných v odvětví, mj. významné firmy jako Putevi Srbije, Srbijaput, EMS či EPS.

Ambasáda v Bělehradě vnímá oblast infrastruktury a energetiky jako dlouhodobě velice perspektivní pro české vývozce. Individuální prezentace firem, jako byla tato, je proto jedním z tradičních nástrojů, kterými se podporují snahy českých vývozců vrátit se nebo nově proniknout na tento trh.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bělehradě (Srbsko). Autor: Jiří Král.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek