Prezentace českých výrobců zemědělské techniky v Keni

2. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých výrobců zemědělské techniky v Keni Dne 27. dubna 2017 proběhla v sídelním městě stejnojmenné provincie Narok v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie prezentace českých výrobců zemědělské techniky. Provincie Narok je jednou z hlavních keňských obilnic. Realizace projektu byla kulminací dlouhodobé spolupráce českých výrobců zemědělské techniky se zastupitelským úřadem ČR v Nairobi.

Díky této spolupráci se podařilo již během projektu uzavřít kontrakt na první dodávky české zemědělské techniky do Keni. Příprava akce probíhala v úzké koordinaci s Ministerstvem zemědělství ČR, s Asociací výrobců zemědělské a lesnické techniky, s odborem ekonomické diplomacie MZV ČR a se zastupitelským úřadem ČR v Nairobi.

Akce se zúčastnily společnosti B.G.M. Export a.s., (a jejím prostřednictvím firmy Taurus s.r.o. a Farmet a.s.), JK Machinery s.r.o., Boviline s.r.o. a Zetor a.s. Na keňské straně se prezentace zúčastnili majitelé keňských farem střední a velké velikosti. Vedle samotných potenciálních uživatelů české zemědělské techniky se na keňské straně prezentace zúčastnili i zástupci provinční vlády vedené zástupcem guvernéra a ministrem obchodu R.Birirem a zástupci keňských finančních institucí.

Akci zahájil svým vystoupením velvyslanec ČR v Keni JUDr. P. Řezáč, který ve svém vystoupení připomněl klíčový význam, jaký zemědělství má pro keňskou ekonomiku s tím, že české firmy jsou připraveny nabídnout keňským farmářům potřebné zemědělské technologie a know-how. Ministr Birir připomněl přítomným farmářům dlouholetou průmyslovou tradici ČR a vysokou kvalitu českých výrobků, keňské finanční instituce ve svém vystoupení ujistily farmáře o připravenosti financovat případné nákupy české zemědělské techniky. Na úvodní vystoupení a prezentace českých zúčastněných firem pak navázala přímá jednání mezi zástupci českých a keňských společností.

„Velice nás těší zájem keňských zemědělců o spolupráci s českými firmami. Vzhledem ke klíčovému významu, které zemědělství má pro keňskou ekonomiku, nabízí spolupráce v této oblasti prostor pro vzájemně výhodnou spolupráci,“ uvedl ve svém závěrečném komentáři k průběhu akce velvyslanec P. Řezáč.

Prezentace jednotlivých společností se těšily velkému zájmu přítomných keňských farmářů, kterých se prezentace zúčastnilo bezmála sedmdesát.  Následná přímá obchodní jednání byla využita k navázání relevantních kontaktů mezi českými a keňskými společnostmi. Vzhledem k nutnosti další modernizace keňského zemědělství lze očekávat, že by se české technologie měly na keňském trhu komerčně prosadit. Kontrakt, který byl během realizace akce uzavřen, napovídá o tom, že tato očekávání jsou reálná.

Exhibition

Výstava

Representatives of Czech companies

Zástupci českých firem

Exhibition

Výstava

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Nairobi (Keňa). Autor: M. Minčev, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek