Prezentace českých výrobců zemědělské techniky za přítomnosti ministra zemědělství ČR v Tanzanii

15. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Dne 12. dubna 2016 proběhla v hlavním městě Tanzanie Dar es Salaam v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie prezentace českých výrobců zemědělské techniky. Akci zahájil svým vystoupením ministr zemědělství ČR M. Jurečka.

Příprava akce probíhala v úzké koordinaci s Ministerstvem zemědělství ČR, s Asociací výrobců zemědělské a lesnické techniky, s odborem ekonomické diplomacie MZV ČR, s honorárním konzulem ČR v Tanzanii a se zastupitelským úřadem ČR v Nairobi.

Akce se zúčastnily společnosti Agados, ZD Bavoryně, Breeding Impuls, Farmet, JK Machinery, MAS Hydro, Sklenář, A.Zet, Farma Buk, Pawlica, P& L a NWT. Na tanzanské straně se prezentace zúčastnili zástupci širokého spektra distribučních a importních firem.

Akci zahájil svým vystoupením ministr zemědělství ČR M. Jurečka. Pan ministr ve svém vystoupení připomněl klíčový význam, který zemědělství má pro tanzanskou ekonomiku s tím, že české firmy jsou připraveny nabídnout Tanzanii potřebné zemědělské technologie a know-how. Vedle ministra zemědělství a prezentujících českých firem se akce zúčastnili i zástupci České exportní banky (ČEB) a Exportní a garanční pojišťovny (EGAP).

Na úvodní vystoupení pak navázala přímá obchodní jednání mezi zástupci českých a tanzanských firem. „Velice nás těší zájem tanzanských firem o spolupráci s českými firmami. Vzhledem ke klíčovému významu, které zemědělství má pro tanzanskou nabízí spolupráce v této oblasti prostor pro vzájemně výhodnou spolupráci,“ uvedl ve svém závěrečném komentáři k průběhu akce velvyslanec ČR pro Tanzanii Pavel Řezáč.

Prezentace jednotlivých společností se těšily velkému zájmu přítomných tanzanských firem. Následná přímá obchodní jednání byla využita k navázání relevantních kontaktů mezi českými a tanzanskými firmami. Vzhledem k nutnosti modernizovat tanzanské zemědělství lze očekávat, že by se české technologie měly komerčně prosadit na tanzanském trhu.

O kladné odezvě akce u tanzanské veřejnosti svědčil i zájem tanzanských veřejných i soukromých medií, která z akce zveřejnila zprávy.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Nairobi (Keňa).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek