Prezentace českých výrobků na veletrhu strojírenství a důlního průmyslu v Mackay, Austrálie

29. 7. 2014

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 24.07.2014
  • Zdroj: CzechTrade Sydney

Queensland Mining & Engineering Exhibition v Mackay je tradičním veletrhem strojírenství a důlního průmyslu, který se koná každé dva roky už od r. 1993. Na letošní výstavě bylo ovšem k vidění hned několik výrobků, které má české kořeny.

Společnost TATRA má v Austrálii již celou řadu let stabilní zastoupení v podobě spol. OFFROAD TRUCKS Australia. P. Larry Gill s kopřivnickou Tatrovkou spolupracuje už více než 15 let a v Austrálii se mu daří prodávat vozidla pro lesnictví, důlní průmysl, ale i stavebnictví. Rovněž česká spol. KOVOBEL začala v nedávné době spolupracovat s Larrym a Offroad Trucks, a tak na veletrhu byly k vidění skládací kontejnery, které měly mezi návštěvníky, ale i mezi vystavovateli obrovský úspěch. Už v průběhu prvního dne výstavy byly všechny kontejnery prodané.ilustrační obrázek

Rovněž Baťa má v Austrálii dlouhou historii, přičemž obuv zde vyrábí pro průmyslové využití již od roku 1961. Od této doby zde Baťa Industrial vyrobila na 40 mil. párů bot, přičemž gumové holínky se v současné době vyrábí ve městě Mornington, státě Victoria.

Posledním českým zástupcem na nejvýznamnějším veletrhu důlního průmyslu byl Robert Panovský, který v Austrálii založil spol. Slew Bearings Sevices Pty teprve v r. 2008. Od této doby p. Panovský však stihl dodat ložiska do Indie, Jižní Afriky, Jižní Ameriky, Jihovýchodní Evropy či Oceánie.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení CzechTrade v Sydney.

 

Tisknout Vaše hodnocení: