Prezentace ČR na Mezinárodním turistickém veletrhu LÉTO 2016 v Jekatěrinburgu

15. 4. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

Česká republika se prezentovala na Mezinárodním turistickém veletrhu LÉTO 2016 v ruském Jekatěrinburgu ve Sverdlovské oblasti. Ve společné expozici, organizované agenturou CzechTourism, se představily české společnosti a regiony: České aerolinie a.s., agentura CzechTourism, Karlovarský kraj a Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Generální konzulát ČR v Jekatěrinburgu podpořil českou účast během prvního výstavního dne. Mezinárodní turistický veletrh se uskutečnil od 7. do 8. dubna 2016 na výstavišti Jekatěrinburg EXPO. Zemí partnerem bylo v letošním roce Bulharsko.

Akce se zúčastnilo 190 společností z 20 zemí. Důležitým aspektem veletrhu byla domácí a zahraniční léčebná turistika a zviditelnění domácího cestovního ruchu prostřednictvím prezentací ruských regionů. Výstavní expozice byly umístěny na ploše o rozloze kolem 4 tisíc m2. Návštěvnost veletrhu byla odhadována na 4700 představitelů odborné a laické veřejnosti a zahraničních hostů.

Veletrh tradičně zahajuje letní turistickou sezónu, která je v letošním roce poznamenána změnou oblíbených turistických destinací ruských turistů z důvodu omezení cestování do Egypta a Turecka.

Novinkou, která byla v době konání veletrhu představena Uralskou asociací turistiky, bylo zahájení prvního ruského vojensko-turistického projektu v Nižním Tagilu „Vojentur“, v rámci kterého budou mít turisté od letošního léta možnost shlédnout vojenské výrobní cechy společnosti Uralvagonzavod, absolvovat exkurzi v muzeu tankové a obrněné techniky a navštívit tankový polygon, kde budou probíhat dynamické ukázky s možností absolvování „Master class“ kurzů na vojenské technice.

Mediální komentáře z veletrhu se soustředily především na odhadované změny turistických preferencí za Egypt a Turecko, které budou do značné míry ovlivněny cenovou úrovní. Jako zajímavé byly vyhodnoceny nabídky cestovních kanceláří do Bulharska, kde byla cena týdenního pobytu v průměru odhadována na 32 tis. RUB (tj. cca 430 EUR).

Česká republika byla v tomto srovnání uváděna jako o něco dražší alternativa s průměrnou cenou kolem 42 tis. RUB (tj. cca 560 EUR). Prezentace českých představitelů turistického ruchu byly zaměřeny například na historické památky, lázeňství, regionální tradice a události spojené s oslavami 700. výročí narození Karla IV. Zajímavostí bylo představení jihočeského Olympijského parku Rio–Lipno 2016, který bude pro turisty otevřen v okolí lipenského jezera v srpnu, v době konání letních olympijských her v Rio de Janeiro.

Mezinárodní turistický veletrh Léto 2016 potvrdil pokračování trendu orientace ruského zahraničního cestovního ruchu na levnější destinace a podporu rozvoje domácího cestovního ruchu. V roce 2015 došlo k předchozímu roku ke snížení počtu zahraničních cest ruských občanů za účelem turistiky do zahraničí o 32,3 %.

Změna turistických preferencí (v souvislosti s omezením cestování do Egypta a Turecka) může na druhé straně ovlivnit zvýšený zájem o cestování do ČR. Důležitou roli zde budou hrát cenové nabídky, dobrá propagace a práce s ruskými cestovními agenturami.  

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Jekatěrinburgu (Rusko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek