Prezentace ČR na newyorském festivalu zaměřeném na cestovní ruch NY Travel Fest v USA

24. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace ČR na newyorském festivalu zaměřeném na cestovní ruch NY Travel Fest v USA Celý jeden den z letošního ročníku významného festivalu zaměřeného na cestovní ruch NY Travel Fest se letos uskutečnil v prostorách České národní budovy na Manhattanu. To umožnilo zvýšenou intenzitu prezentace ČR coby turistické destinace na festivalu, jehož popularita a váha především mezi zástupci klasických i nových médií, které se věnují turistickému ruchu, rok od roku roste.

Přes 25 novinářů přijalo pozvání na VIP snídani, kde ředitelka CzechTourism Michaela Claudino představila novinky z oblasti cestovního ruchu a komunikační témata na roky 2017 a 2018. Mezi hosty byl také novinář a blogger Sal Lavallo – nejmladší Američan, který navštívil téměř všechny země světa. V závěru snídaně vystoupila také ředitelka Českého centra Barbara Karpetová, která hostům přiblížila historii České národní budovy a aktivity Českého centra.

Kromě několika stům návštěvníků mnohokrát prezentovaného faktu, že se nacházejí v národní budově ČR, proběhla v rámci úvodního programu rovněž prezentace ČR ze strany zástupce agentury CzechTourism v NY Jiřího Dužára, CzechTourism měl rovněž umístěn stánek s informacemi a materiály o ČR po celou dobu sobotní části festivalu v hlavním sále budovy.

V panelu věnovaném startupům pak vystoupil rovněž CEO českého Travel Massive Petr Klymec a CEO českého startupu Cryptomania Zbyšek Podhrázský, který si účast na NY Travel Festu zajistil vítězstvím v kategorii nejlepší startup v rámci letošních TTG Travel Awards. Startup Cryptomania rovněž připravil pro účastníky festivalu jednu ze svých her s tematikou českých barokních památek, jejíž živé výsledky byly promítány celý den na zeď hlavního sálu. Na závěr sobotního programu byli účastníci pozváni na recepci zajištěnou českou restaurací Bohemian Spirit a zhlédli představení Cimrman English Theatre „The Stand In“ – Záskok.

Srovnatelnou viditelnost jako ČR mělo během sobotního programu festivalu snad jen japonské město Tokio, které sázelo především na gastronomickou stránku prezentace (ochutnávky saké a japonského jídla). Díky spolupráci generálního konzulátu a newyorského zastoupení agentury CzechTourism se tak podařilo celému sobotnímu programu významného turistického festivalu vdechnout českého ducha.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v New Yorku (Spojené státy americké). Autor: Karel Smékal, ekonomický konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek