Prezentace moravských vín v Indii

10. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Prezentace moravských vín v Indii Dne 29. dubna 2016 se v reprezentačních prostorách Velvyslanectví České republiky v Dillí uskutečnila prezentace moravských vín formou řízené degustace. Přítomní hosté z řad zástupců luxusních hotelů, distributorských firem, restaurací a odborníků píšících pro specializovaná média měli možnost seznámit se s historií pěstování vína na území České republiky

Dále se seznámili s českým apelačním systémem, s četností hlavních odrůd vinné révy a se základní charakteristikou nejčastěji produkovaných vín. Během večera se představila vína Templářských sklepů, Zámeckého vinařství Bzenec, Vinařství Tomáš Krist, Vinařství Reisten, Mikrosvín Mikulov a dále nápoje společnosti Rudolf Jelínek.

Přední český someliér Aleš Pokorný odborně představil vybraná vína tří vinařství. Hosté měli možnost ochutnat nejlepší vína Templářských sklepů Čejkovice, které patří mezi pětici největších producentů vín v České republice. Při této příležitosti bylo vzpomenuto 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. a zvláštní edice vín, věnovaná tomuto mimořádnému výročí.

Další velké vinařství, které rovněž patří mezi pět největších firem v tomto oboru v ČR, Zámecké vinařství Bzenec, představilo na úvod večera své šumivé víno vyráběné tradiční metodou pod značkou Sekt 1876, která odkazuje na dlouholetou tradici výroby šumivých vín v Bzenci.

V trojici moravských producentů vín se také představilo dynamicky se rozvíjející relativně mladé vinařství Tomáš Krist, které od svého založení před dvaceti lety sází na výlučnost a vysoký standard své produkce.

V rámci druhé části večera byla prezentace vín rozšířena o nabídku dceřiných společností uvedených vinařství. Hosté měli možnost ochutnat vína vinařství Reisten, Mikrosvín Mikulov nebo také nápoje z nabídky společnosti Rudolf Jelínek: Bohemia Honey, tříletou slivovici a dvanáctiletou whisky Gold Cock.

Slavnostnímu večeru předcházela několikadenní série prezentací a degustací moravských vín přímo u potenciálních odběratelů a distributorů v Dillí. Podnikatelská mise zástupců tří vinařství doprovázená someliérem byla vedená společností M&Bc Fiamoli, která spolupracuje i s dalšími českými firmami v jiných oborech s cílem prosadit jejich produkci na náročném indickém trhu.

Velvyslanec Milan Hovorka ve svém krátkém proslovu během večera vyzdvihl mimořádné kvality představených vín a dodal, že „Česká republika se svou produkcí rozhodně může měřit s nejlepšími víny vyráběnými ve světě. Indický trh s víny je komplikovaný, ale moravská vína mají velkou šanci se zde prosadit, protože jde o trh, který je zároveň trhem mladým, a proto na něm mají evropská vína přibližně stejnou výchozí pozici“.

Jako čestní hosté se prezentace zúčastnili poslanci Parlamentu České republiky, kteří v Indii pobývali na pracovní návštěvě. Prezentace vín byla realizována za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky z programu na podporu ekonomických zájmů ČR v zahraničí.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dillí (Indie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek