Prezentace moravských vín ve Vietnamu

12. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Ve dnech 6. a 8. 9. 2017 proběhly v Hanoji a Ho Či Minově Městě odborné prezentace a degustace moravských vín pod záštitou českého velvyslanectví ve Vietnamu. Zástupci pěti moravských vinařství zde představili výběr ze svých nejlepších vín místním importérům, distributorům, odborníkům zabývajícím se vínem a zástupcům vietnamských médií.

Prezentace moravských vín v Hanoji proběhla 6. 9. 2017 v hotelu Pan Pacific za účasti více než osmdesáti hostů. Přední český someliér Aleš Pokorný na úvod prezentace představil obecně české a moravské vinařství. Poté následovala degustace vzorků vybraných vín přímo u stolů jednotlivých vinařských firem.

Účastníci prezentace z řad importérů, distributorů vína, majitelů vinoték, manažerů luxusních hotelů a restaurací, someliérů a odborných vietnamských médií měli možnost seznámit se v rámci prezentace s historií pěstování vína v České republice, s hlavními vinařskými oblastmi, klasifikací českých vín, nejčastěji pěstovanými odrůdami a dalšími specifiky moravských vín. V průběhu následné degustace byla představena vína pěti moravských vinařství (Templářské sklepy Čejkovice, Vinařství Reisten, Vinařství Ludwig, Zámecké vinařství Bzenec a Vinařství Lednice Annovino).

Prezentace v Ho Či Minově Městě, která proběhla 8. 9. 2017 v hotelu Sheraton, se zúčastnilo 62 zástupců místních distributorů vína, hotelových manažerů, majitelů vinoték a dalších odborníků zabývajících se vínem. 

Obě prezentace zahájil zástupce Velvyslanectví ČR v Hanoji, který ve svém vystoupení vyzdvihl tradici českého vinařství a vysokou kvalitu českých a moravských vín, která se mohou směle srovnávat s nejlepší světovou produkcí. Připomenul, že české potravinářské produkty jsou ve Vietnamu již známé, což dokazuje například vysoká popularita českého piva, a vyjádřil přesvědčení, že česká a moravská vína si rovněž najdou cestu k vietnamským zákazníkům.

Moravská vína návštěvníky prezentací v Hanoji a Ho Či Minově Městě velmi zaujala a moravským vinařstvím se podařilo navázat během prezentací důležité kontakty pro jejich další expanzi na vietnamský trh.  

Prezentace vín byly zorganizovány českým velvyslanectvím v Hanoji v rámci projektu ekonomické diplomacie za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Informace a fotografie poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Hanoji (Vietnam). Autor: David Jarkulisch, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Hanoji.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek