Prezentace pokročilých českých produktů pro kybernetickou bezpečnost ve Vietnamu

29. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Dne 28. dubna 2016 proběhl v hotelu Sofitel Plaza Hanoi seminář Active Network Security, kde se v rámci projektu ekonomické diplomacie připraveného ve spolupráci ZÚ Hanoj a klastru českých firem NSMC prezentovaly produkty českých firem pro kybernetickou bezpečnost. Účast i zájem vietnamských firem a institucí předčily očekávání.

Projekt připravil ZÚ Hanoj ve spolupráci se skupinou českých firem sdružených v „Network Security Monitoring Cluster“. Semináře se zúčastnili zástupci klastru a českých firem Novicom s.r.o., AXENTA a.s., Flowmon Network a.s. a T-SOFT a.s.

Foto z prezentace ve VietnamuZ vietnamských účastníků semináře, který navštívilo 75 osob, je možno zmínit zástupce Ministerstva informatiky a komunikací (vedoucí divize z Authority of Radio Frequency Management) a Ministerstva průmyslu a obchodu Vietnamu, zástupce rektora Vojenské akademie Vietnamu, členy asociací Vietnam Internet Association a Vietnam Security Network a pracovníky řady velkých i IT firem, např. Vietnam Post. Aktivní roli při přípravě semináře hrála místní firma PAMA, která je partnerem klastru ve Vietnamu.

Po zahájení semináře vystoupil velvyslanec ČR ve Vietnamu Martin Klepetko, který v úvodním projevu zdůraznil: „Český zastupitelský úřad v Hanoji v posledních třech letech podporuje zejména prezentaci českých high-tech a progresivních oborů, které představuje v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV. V uplynulých letech to byly obory jako obnovitelné energetické zdroje a environmentální technologie. Dnes se vám představí dodavatelé produktů kybernetické bezpečnosti“.

Po úvodu následovala prezentace klastru i jednotlivých firem, po které přišly otázky a odpovědi a vlastní B2B jednání mezi českými a vietnamskými partnery. Už blok dotazů naznačil velký zájem o české produkty. Otázky se týkaly jak obchodních modelů, s pomocí kterých české firmy chtějí proniknout na vietnamský trh, tak i konkrétních odborných témat (sítě, lock management, SIEM). Celkem proběhly tři desítky jednání v rámci matchmakingu a na závěr ještě vystoupili dva vietnamští specialisté, kteří v minulosti studovali v Československu a uvedli své současné příklady výborné spolupráce s českými firmami z oboru.

Semináře se zúčastnilo o 50 % více než plánovaných osob. Živá diskuze při dotazech i vlastní matchmaking firem prokázaly skutečný zájem o české produkty kybernetické bezpečnosti. Partnerská firma PAMA pro český klastr ještě připravila jednání ve vládním výboru pro IT bezpečnost a doprovodila české firmy na další jednání v HCMC.

České firmy vidí perspektivu při dodávkách zabezpečení interních sítí organizací, při řešení krizového řízení na úrovni vlády a kritické infrastruktury, řešení kybernetické bezpečnosti ve státní správě apod. Jeden menší projekt je již ve fázi realizace a perspektiva dalších byla v rámci tohoto projektu nastartována a předjednána.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Hanoji (Vietnam).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek