Podpora uplatnění českých dodavatelů zboží a služeb pro organizace systému OSN se sídlem v Římě

23. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Podpora uplatnění českých dodavatelů zboží a služeb pro organizace systému OSN se sídlem v Římě Dne 4. dubna 2017 se v prostorách Velvyslanectví ČR v Římě za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva zemědělství ČR uskuteční prezentační akce v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie, která má za cíl podpořit uplatnění českých subjektů jako dodavatelů zboží a služeb pro tři organizace systému OSN se sídlem v Římě.

Jedná se o instituce: Organizace Spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO), Světový potravinový program (WFP) a Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD). Na organizaci akce se podílejí Velvyslanectví ČR v Římě, Ministerstvo zemědělství ČR a také kancelář CzechTrade v Miláně.

V rámci programu je plánována celodenní prezentace 12 českých subjektů (10 firem a 2 výzkumné instituce) působících v oblasti výroby veterinárních přípravků, geologie, hydrogeologie, vodního hospodářství, akvakultury, sladkovodního rybolovu, technologií zpracování vody, lesnictví, ochrany životního prostředí, likvidace nebezpečných odpadů i dodávek speciální techniky a výstroje. Za organizace systému OSN se zúčastní vybraní relevantní experti FAO, WFP a IFAD.

Prezentace navazuje na předchozí školení a další akce s obdobným zaměřením realizované v ČR s cílem upozornit české subjekty na možnosti i specifika dodávek pro římské organizace OSN – například přednáška pro české subjekty o možnostech dodávek pro mezinárodní organizace, realizovaná na Ministerstvu zemědělství ČR v prosinci 2015 a setkání s představiteli českých firem a výzkumných institucí, pravidelně pořádané jako součást zasedání Českého výboru pro spolupráci s FAO.

Bližší informace k akci je možné obdržet na adresách michal.kulik@mze.cz (příp. +420 221 812 002), jozef_spanik@mzv.cz či na Ekonomickém úseku Velvyslanectví ČR v Římě: commerce_rome@mzv.cz. Další informace k možnostem spolupráce s organizací FAO naleznete na webu MZe ČR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Římě (Itálie). Autor: Jiří Jílek, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek