Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

12. 6. 2018 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům. Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte nás: Mgr. Lenka Podzimková, info.een@tc.cz. Naše služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN


Příklady poptávek zveřejňujeme v původním anglickém znění (od května 2018 v českém jazyce).

Výběr poptávek – červen 2018

Nabídka: Rakouský výrobce vybavení dětských hřišť hledá zahraniční partnery pro distribuci
Rakouská rodinná firma vyrábějící vysoce kvalitní vybavení dětských hřišť, leader v této oblasti na domácím trhu, nabízí k distribuci své výrobky. Jde o produkty vhodné pro hřiště s vysokou návštěvností (ve veřejných prostorách, školách) vyrobené ze dřeva a nezatěžující tak životní prostředí. Hledaní partneři by již měli mít kontakty v oblasti turismu, veřejného a komunálního sektoru a rovněž předchozí zkušenosti v prodeji hřišť. Více anglicky zde
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Švédská společnost hledá dodavatele OEM produktů
Švédská společnost hledá dodavatele OEM produktů pro vozidla Ford Ranger, Toyota Hilux, Nissan Navara, VW Amarok, Mitsubishi L200 a Fiat Fullback (s nástavbovými kabinami).
Poptávané doplňky:
Canopy – boční či výsuvná okna
Pevné a rolovací kryty na nástavby
Pevnostní nárazníky přední a zadní
Kryty a clony
Další doplňky Bližší údaje o poptávaných doplňcích vozidel jsou zde. Výrobky musí být vhodné pro výše uvedené modely s nástavbovými kabinami. Varianty a nabídky závislé na modelovém roce budou diskutovány samostatně, ale v současné době je zájem o řešení pro modely od roku 2015. Společnost hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci, který nabídne dobrou kvalitu a konkurenční ceny. Společnost hledá evropské výrobce, očekává nárůst objemů objednávek.
V případě zájmu o spolupráci prosím kontaktujte: Jaroslava Martinková, martinkova@rhkbrno.cz, 532 194 930.

Výběr poptávek – květen 2018

Poptávka: Polský prodejce zemědělských produktů hledá nové výrobky k distribuci
Polská firma, která nabízí svým zákazníkům zemědělské výrobky, například hnojiva a zemědělské chemikálie, chce rozšířit svojí nabídku. Hledá zahraniční výrobce výše zmíněných zemědělských produktů, kteří by chtěli vstoupit na polský trh. Více anglicky zde.
Poptávka je platná do 23. července 2018.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Parkovací software
Belgická společnost s více než 30 lety zkušeností na trhu hledá potenciální partnerství s českými podnikateli, kteří mohou jejich produkty prodávat českým městům a obcím. Díky firemní nabídce jedinečné škály softwarových řešení (klíčový hráč v oblasti prosazování, povolení, antisociálního a parkovacího softwaru) je v pozici důležitého integrátora pro inteligentní města. Firma spolupracuje s obchodními partnery s rozhodovacími pravidly pro parkování v ulicích a na cestách, kteří mají k dispozici špičkové technologie, osvědčená řešení správy záznamů a řadu služeb, které zajišťují optimální výkonnost. Všechna jejich řešení pro parkování využívají cloudovou platformu, která umožňuje městům a provozovatelům parkovacích míst využít data v reálném čase. Cílem společnosti je představit a implementovat jejich inteligentní software pro správu měst a integrační platformu na českém trhu. Aby toho dosáhli, hledají potenciální partnerství s českými firmami, které mohou jejich software prodávat českým městům a obcím.
Kontaktní spojení v případě zájmu o spolupráci je k dispozici na hrdlicka@rhkbrno.cz.

Poptávka: Německý internetový obchod hledá produkty pro domácí péči, mobilitu, diabetes a antidecubitus
Německá firma zaměřující se na produkty pro domácí péči chce rozšířit svoji nabídku produktů z této oblasti (pomůcky pro mobilitu, rehabilitaci, diabetes, antidecubitus a další). Společnost provozuje B2C internetový obchod za účelem uvedení těchto produktů na trh a hledá výrobce, které mají zájem o vstup na německý trh. Více anglicky zde.
Poptávka je platná do 11. července 2018.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Výrobci čističek vzduchu
Nizozemská firma vyrábí patentované čističky vzduchu odstraňující viry, jemné částice, alergeny, plyny a pachy. Firma z důvodu potřeby navýšení výroby hledá výrobce s technickými a výrobními znalostmi v oboru ventilace, filtrace a zařízení pro kvalitu ovzduší. Předpokládaná spolupráce je zakázková výroba nebo licenční smlouva. Více anglicky zde.
Poptávka je platná do 11. června 2018.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Technologie superkritického extrahování tekutin
Litevská firma vyrábějící rostlinné výtažky hledá zařízení umožňující technologii superkritického extrahování tekutin, která by umožňovala 100% produkci přírodního extraktu při nízkých teplotách a tím výrobu mikrobiologicky čistých rostlinných výtažků. Firma má zájem o dodávku zařízení na klíč. Více anglicky zde. Poptávka je platná do 11. června 2018.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

 

Výběr poptávek – duben 2018

Osteoinductive 3D scaffold for bone defect treatment to be transfered from a French Technology Transfer Office
Clinical Research, Trials / Medical Technology / Biomedical Engineering
An innovative bone substitute scaffold with high osteoinductive performance has been set up and fully investigated including large animal testing, by a research lab in the Paris region. The French Technology Transfer Office (TTO) acting on behalf the research lab, is looking for a licensing agreement with biomedical companies. A technical cooperation agreement may also be set up to help clinical investigation promoted by the partner. A financial agreement with investors may also be an option. Read more.
In case of interest please contact EEN.

Innovative biological biomaterial for surgical applications
Biochemistry / Biophysics / Cellular and Molecular Biology
The company is an Italian startup, founded in 2014 by an academic research group. It offers innovative biological substitutes for surgical applications, with high biocompatibility, for soft tissue repair and regeneration. Technical and research cooperation agreements with EU companies and research institutions active in the field of medical devices and new materials are being sought. Read more.
In case of interest please contact EEN.

A French Technology Transfer Office offers a preventive and therapeutic treatment against food allergies
Medical Research / Allergy research / Pharmaceutical Products / Drugs
A French Technology Transfer Office (TTO) offers a new treatment against food allergies thanks to the administration of a commercialized drug at a lower dosage. This new technology is useful for the food allergy therapy and prevention market. The French TTO is looking for interested pharmaceutical corporations or biotechnology SMEs for a licensing agreement or for a technical cooperation agreement. Read more.
In case of interest please contact EEN.

Bulgarian company offers new generation incinerator for medical and hazardous waste and is looking for partners
Environmental Engineering / Technology
Bulgarian company specialized in production of energy-saving and environmentally friendly technologies offers new generation electrolysis based gas incinerator for waste. The company is looking for long-term partnership agreements with partners who can help the company grow and expand. For this reason the company is interested in concluding financial or joint venture agreement as well as agreement for technical cooperation. Read more.
In case of interest please contact EEN.

Innovative Belgian developer and manufacturer specialized in first-void urine sampling devices for in vitro diagnostics used for detection of infectious diseases, oncology, sports doping control or drug testing is looking for distributors
Diagnostics, Diagnosis / Diagnostic services
The Belgian company is an innovative developer of In Vitro Diagnostics (IVD) and medical devices that add value to the accuracy of diagnostics tests in the field of infectious diseases and oncology as well as extrapolation to sports doping control or drug testing. The company’s portfolio has an IVD for standardized and accurate first-void urine sampling. They are looking for distribution services agreement, financial agreements and license agreements. Read more.
In case of interest please contact EEN.

Italian producer of an innovative green maintenance device for buildings and public places of the city seeks commercial agency agreement across Europe
Cleaning Technology / Other industrial equipment and machinery
This Italian start-up company has developed a green technology to clean the outer surfaces. The company distributes the service in Italy for large surfaces (over 1000 square meters) such as shopping centres, hotels, industrial areas, residential buildings and public places such as parks, squares, streets and cities. It is looking for commercial agency agreement across Europe to find new users of its cleaning technology. Read more.
In case of interest please contact EEN.

Patented water processing technology that substantially reduces water consumption in shower heads without adverse effects on the showering comfort
Process optimisation, waste heat utilisation / Water treatment equipment and waste disposal systems
An Austrian company owns a novel water saving technology that can be applied on every existing showering system by quick and easy installation. This technology reduces the water flow in showering heads by average 36 % without influencing the water jet strength remarkably. The investment costs are amortized within several months due to reduced energy and (waste) water costs. The Austrian company is looking for commercial agreements with technical assistance and for license agreements. Read more.
In case of interest please contact EEN.

A Swedish company is offering an innovative plate heat exchanger to OEM partners for integration in their systems
Forming (rolling, forging, pressing, drawing) / Other alternative energy
A Swedish SME that develops and manufactures innovative brazed plate heat exchangers (BPHE), is looking for partnerships where their heat exchangers can be integrated in the partners system. Their heat exchangers provide improvements such as higher efficiency and condensation rates, lower pressure drop, increased compactness, wider operating temperature ranges, and reduced cost. The company is looking for commercial agreement with technical assistance and technical cooperation agreements. Read more.
In case of interest please contact EEN.

Hydrodynamic cavitation assisted beer brewing
Technologies for the food industry / Drink Technology
An Italian research team has developed, patented and industrialized a novel beer-brewing technology based on controlled hydrodynamic cavitation. The new technology allows saving about half the processing time and consumed energy in the mashing and hopping stages, after completely removing the dry milling and boiling stages. The researchers (patent owners) are looking for industrial partnership (joint venture agreements or license agreements). Read more.
In case of interest please contact EEN.

Preoperative marker for diagnosis and differentiation of renal carcinoma
Cytology, Cancerology, Oncology / Diagnostics, Diagnosis
A German university has developed a marker for non-invasive diagnosis and differentiation of benign and malignant renal carcinoma. An unequivocal differentiation will improve the planning of the adequate treatment. The university offers a license agreement. Read more.
In case of interest please contact EEN.

Training robot for a safe, high performance strength training with a free barbell
Automation, Robotics Control Systems / Physiotherapy, Orthopaedic Technology
An Austrian company developed a rehabilitation and training robot for high performance athletes. The robot overcomes common safety issues of athletes who are training with heavy loads. Furthermore, the robot enables injured athletes to train with heavy virtual loads and to train a wide range of exercises. The company is looking for commercial agreements with technical assistance and for research and technical cooperation agreements. Read more.
In case of interest please contact EEN.

Smart rings – Georgian high tech smart ring company is looking for parthership like distribution services agreement
Data Processing / Data Interchange, Middleware
Georgia based high tech start-up developed a smart ring. The smart ring device enables people to make contact less payments worldwide, earn loyalty points, open NFC (near field communication) doors and present E-tickets with a single touch. Start-up company is considering distribution service agreement with potential EU partner. Read more.
In case of interest please contact EEN.

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek